Yeni bir Half-Life Oyunu Half-Life: Alyx Geliyor!

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx

Bugüne kadar iddialardan ibaret olan Half-Life: Alyx iddiaları kesinlik kazandı. Oyun geliştiricisi Valve, Alyx adını verdiği yeni oyununu piyasaya sürmeye hazır.

Twitter’dan Duyuruldu

Konuyla ilgili detaylar Valve resmi Twitter hesabından paylaşıldı. Açıklamada VR türünde yeni bir oyun üzerinde çalışmaların tamamlandığını ve Half-Life: Alyx olarak adlandırılan oyunun piyasaya sunulacağını söyledi. 

Half-Life: Alyx Ne Zaman Tanıtılacak?

Şimdiye kadar, yeni oyun hakkında bilgiler oldukça az. Ancak Valve, yeni oyunu ile ilgili daha fazla ayrıntıyı 21 Kasım Perşembe, 10:00 PT (18:00 GMT) itibari ile paylaşlacak. Half Life serisine aşina olanlar, oyunun evreninden Alyx ismini de tanıyabilir.

Alyx Vance Kimdir?

Alyx Vance, ilk kez oyunun 2. versiyonunda de ortaya çıkan genç bir kadın ve seçkin karakterdir. Combine’a karşı insan direncinde önemli bir oyuncu olan Alyx Vance oyunun ana kahramanı olan Gordon Freeman’ın da yakın bir arkadaşıydı.

12 Aralık’ta Satış Süreci Başlayabilir

Sızdırılan özel konuşmalara göre VR oyununun çıkış tarihi 12 Aralık olabilir. VR oyunu ile birlikte Valve’nin özel VR kulaklığını olan The Valve Index satışlarını arttırmayı hedeflediği de konuşuluyor.