Yazarlar ve Gazeteciler İçin Dizüstü Bilgisayar Önerileri (En İyi 10)

Yazarlar ve Gazeteciler İçin Dizüstü Bilgisayar Önerileri

Yazarlar ve Gazeteciler İçin Dizüstü Bilgisayar Önerileri listesine göz atarak yeni bilgisayarınızdan daha iyi bir performans alabilirsiniz.

Yazarlar ve gazeteciler için piyasadaki herhangi bir dizüstü bilgisayarın yeterli olabileceğini düşünüyorsanız, ne yazık ki yanılıyorsunuz. Fotoğrafçılar, video editörleri ve tasarımcılar gibi yazarlar için de söz konusu dizüstü bilgisayarlar olunca, bazı özel detaylara dikkat etmek gerekiyor.

Yazarlar ve Gazeteciler İçin Dizüstü Bilgisayarda Klavye Detayı

Bir yazar olarak, öncelikle -ve belki en önemlisi- sadece işlevsel bir klavye sizin için yeterli olmayacaktır. Kullanımı rahat, hoş bir dokunma özelliğine sahip ve çok hassas bir klavye çok daha iyi olacaktır. Bütün gün yorulmadan yazmayı düşünüyorsanız, dizüstü bilgisayarda öncelikli olarak iyi bir klavye seçmeniz gerekecektir.

Yazarlar ve Gazeteciler İçin Dizüstü Bilgisayarda Ekran Detayı

Klavyedeki durum, aynı zamanda ekranlar için de geçerlidir. Mükemmel bir ekrana sahip modele ihtiyacınız olacak. Açık havada olduğunuzda bile ekranı görmenize izin veren ve iç mekanlarda bile göz yorucu olmayan bir ekran kuşkusuz öncelikli olmalı. Ek olarak, yazarlar için en iyi dizüstü bilgisayarlar ideal olarak şık ve kompaktdır. Çünkü ilhamın ne zaman geleceğini asla bilemezsiniz. Kendi evinizin rahatlığında, kanepenizde ya da şehir dışındaki bir parkta dahi yazı yazmanız gerekebilir.

Ve son olarak, ilham geldiğinde ya da acil yazı yazmanız gerektiğinde bunun ne kadar zaman harcayacağını asla bilemezsiniz. Bu nedenle de iyi bir batarya ömrüne sahip bir dizüstü bilgisayara sahip olmanıza size tüm bu anlarda yardımcı olur.

Bu düşünceleri göz önünde bulundurarak, 2019 yılı itibari ile hazırlanan yazarlar ve gazeteciler için dizüstü bilgisayar önerilerine göz atabilirsiniz. 

Yazarlar ve Gazeteciler İçin Dizüstü Bilgisayar Önerileri 

  1. Microsoft Surface Go
  2. Asus Zenbook UX310UA
  3. Asus Chromebook Flip
  4. Surface Notebook 2
  5. Microsoft Surface Pro 6
  6. MacBook Air (13 inç, 2018)
  7. Lenovo Flex 6 14
  8. Acer Switch 3
  9. Acer Chromebook R11
  10. HP Spectre X360

 Microsoft Surface Go 

Microsoft Surface Go, yazması zevkli, taşınabilir bir dizüstü bilgisayardır. (Resim Kredisi: Microsoft)

Yazarlar için en iyi dizüstü bilgisayarı arıyorsanız ve çizim de sizin için artı bir kolaylık sağlayacaksa modern estetiğe sahip Microsoft Surface Go ilk seçenek olmalı. Elbette, klavyeyi ayrı satın almak zorunda kalacaksınız. Ancak bir kez aldığınızda, yazması ayrı bir zevk olan taşınabilir dizüstü bilgisayarınız olacak. Muhteşem PixelSense ekranı, boş zamanlarınızda Netflix’i deneyiminizi bile daha zevkli hale getirecek.

 Asus Zenbook UX310UA 

Asus Zenbook UX310UA güçlü ve taşınabilir şık bir cihaz. (Resim Kredisi: Asus)

Bir yazar için en iyi örneklerden birisi de Asus Zenbook UX310UA. Yıllarca yükseltmek zorunda kalmayacağınız, mükemmel performans gösteren bir dizüstü bilgisayar olarak dikkat çeken Asus Zenbook üstelik ultra-ince tasarımı sayesinde taşımada da kolay. Seyahat ederken çok fazla yazı yazmanız bu cihaz ile mümkün. Klavye, yazıyı bir esinti haline getiren bir boyutta ve tasarımda.

 Asus Chromebook Flip 

Asus Chromebook Flip, para biriktirmek için harika bir seçim. (Resim Kredisi: Asus)

Chromebook’lar Windows veya macOS’u çalıştırmaz. Bunun yerine, Google’ın kendi işletim sistemi olan Chrome OS sistemini destekler. Bu işletim sistemi, Chrome web tarayıcısını temel alan hafif bir işletim sistemidir. Kısıtlayıcı gelebilir ama para biriktirmek ve daha pratik olmak için iyi bir seçim olabilir. Ayrıca özellike yazan ve araştıran kişiler için Google Dokümanlar’ı bir kelime işlemcisi olarak kullanabilir araştırma için de yine Chrome üzerinden detaylı incelemeler yapabilirsiniz. Asus Chromebook Flip, şu an için en iyi Chromebook’lardan birisi ve mükemmel performansın yanı sıra gerçekten üstün yapım kalitesi, muhteşem bir dokunmatik ekran ve klavye sunar.

 Surface Laptop 2 

Surface Laptop 2, yazarlar için en iyi dizüstü bilgisayarlardan birisi. (Görüntü Kredisi: Microsoft)

Surface Laptop 2 aslında bir dokunmatik ekrana sahiptir. Buna ek oalrak klavye dokunma noktasında çok hassas ve rahat. Ekran boyutu ve çözünürlüğü de ideal seviyede. Araştırma sırasında açacağınız tüm Chrome sekmeleri için cihazda yeterince güç var. Bu cihazın en büyük eksiği Thunderbolt 3.

 Surface Pro 6 

Microsoft Surface Pro 6, hareket halindeyken yazmak için en iyi dizüstü bilgisayar. (Görüntü Kredisi: Microsoft)

Bir etkinliğe veya seyahate gidiyorsanız, yazınızı hem hafif hem de yetenekli bir cihazda yazmak isteyebilirsiniz. Ve Surface Pro 6, hareket halindeyken yazmak için en iyi dizüstü bilgisayarlardan birisi. 4 çekirdekli Intel ve yüksek RAM işlemcileriyle, donanım tarafından korunacağınız bilgisayarın tek handikabı klavyeyi ayrı olarak satın almak zorunda kalmanız.

 MacBook Air 

MacBook Air (13 inç, 2018), modern ve güçlü bileşenlere sahiptir.

Geçen yılki MacBook Air modeli, Apple’ın hafif MacBook’u için uzun zamandır beklenen tazelemeyi getirdi. İlk defa daha ince, daha hafif ve Retina ekranıyla gelen model, şimdiye kadar test edilen en iyi MacBook Air versiyonlarından birisi oldu. İnce ve hafif tasarımıyla dikkat çeken ürün, hareket halindeyken yazmayı seviyorsanız mükemmel bir seçim olacak. 8. nesil Intel Core işlemci gibi yüksek donanımlara sahip olan cihaz üst versiyonlara gerek bırakmayacak.

 Lenovo Flex 6 

Lenovo Flex 6, dokunmatik ekranı ve güçlü bileşenleriyle dikkat çekici! (Görüntü Kredisi: Lenovo)

Lenovo, yazarlar için en iyi dizüstü bilgisayarlardan bazılarıyla bugüne kadar ön planda duruyordu. Lenovo Flex 6 ise son dönemlerde en çok dikkat çekenlerden birisi. Üstelik, tablet modunda kullanmak, cihaznın farklılık yaratan yönlerinden.

 Acer Switch 3 

Acer Switch 3 küçük ama mükemmel bir makine. (Görüntü Kredisi: Acer)

Surface Pro’da düşünüyor ancak o kadar para harcamak istemiyorsanız, Acer Switch 3 kesinlikle ikinci tercihiniz olmalı. Surface Pro ile aynı temel üzerine inşa edilmş olan Acer Switch 3 sadece biraz daha az özelliğe sahip. Bununla birlikte, çoğu görev için, özellikle de bir yazarsanız, ideal bir küçük cihaz olacak. Üstelik dizüstü bilgisayar / tablet kullanımı da mümkün.

 Acer Chromebook R11 

Acer Chromebook R11 muhtemelen şu anda en iyi ve en ucuz laptop. (Görüntü Kredisi: Acer)

Acer Chromebook R11 muhtemelen şu anda en iyi ve en ucuz dizüstü bilgisayar. Chromebook Flip gibi bu dizüstü bilgisayar da Chrome OS kullanıyor ve böylece Windows’un getirdiği tüm masrafları ortadan kaldırıyor. Sonuç olarak, daha az güçlü bileşenlerde, iyi ve hızlı çalışabilir bir cihaz sahibi olmak da mümkün olabiliyor. Sadece HD olmasına rağmen dokunmatik ekranı çok iyi. Mükemmel pil ömrü sayesinde pratik olarak tüm gün çalışabilir.

 HP Spectre X360 

HP Spectre X360, bugün satın alabileceğiniz en iyi ikisi bir arada dizüstü bilgisayarlardan biridir. (Görüntü Kredisi: HP)

Gün boyunca yazmayı bitirdiğinizde katlayıp oyun oynayabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, HP Spectre x360’dan başkasına bakmayın. Bu, bugün satın alabileceğiniz en iyi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlardan biri değil, aynı zamanda klavyenin sert, dayanıklı yapısı sayesinde yazmanın da en kolay olduğu bilgisayarlardan birisi. Uzun pil ömrü sayesinde, tüm gün bu konforu yaşamak ve şarj aramaktan kurtulamk mümkün.

İçerik ana fotoğraf sahibi Dan Counsell yayınlandığı yer ise Unsplash