WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri En İyiler!

Wordpress Resim Sıkıştırma Eklentileri

Wordpress Resim Sıkıştırma Eklentileri Top 5

WordPress site hızlandırma konusunda en büyük yardımcılarınızdan birisi olacak WordPress resim sıkıştırma eklentileri sayesinde otomatik çözüm mümkün.

En İyi WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri

  1. Imagify  (kayıpsız ve kayıpsız – görüntüleri harici olarak optimize eder)
  2. WP Smush  (kayıpsız ve kayıpsız – görüntüleri harici olarak optimize eder)
  3. Optimole (kayıpsız ve kayıpsız – görüntüleri harici olarak optimize eder)
  4. EWWW Cloud (kayıpsız ve kayıpsız – görüntüleri harici olarak optimize eder)
  5. ShortPixel  (kayıpsız ve kayıpsız – görüntüleri harici olarak optimize eder)

Bir resim optimizasyon eklentisi seçerken en önemli şey, görüntüleri harici olarak sunucularında sıkıştırıp optimize eden bir tanesi kullanmaktır. Sitenizdeki yükün azalması adına yukarıdaki tüm önerilen eklentiler bu desteği sağlamaktadır. Eklentiler, WordPress medya kitaplığına yeni bir görsel yüklediğimizde, otomatik olarak sıkıştırmaya başlar (Ayarları değiştirmezseniz).

Örneğin Imagify eklentisini agresif modunda kullanırsanız, görsellerde genellikle % 60-70 oranında bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Site genelinde yapılan testlerde ise sitelerin ortalama yüzde 60 ile 80 arasında bir artış hızı yakaladığı belirlenmiş durumda.

  • WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri konusunda ben Smush eklentisini kullanıyorum. Lazyload desteği de var.

WordPress Görsellerin Yavaş Yüklenme Sorunu

WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri kullandığınızda özellikle çok fazla görsel yüklemek istiyorsanız, beklemeniz gerekebilir. WordPress görsellerin yavaş yüklenme sorunu bu aşamada ortaya çıkabilir. Fakat görsellerin optimizasyonu için bu süreyi göz önünde bulundurmalısınız.  Ben genellikle yükleme yapmadan önce Photoshop ya da online araçlar üzerinden bir sıkıştırma yapıyorum. Daha sonrasında ise siteye atıyorum. Daha etkili bir yöntem olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.