WordPress Pingback Nedir, Nasıl Kaldırılır?

Wordpress Pingback Nedir

Wordpress Pingback Nedir, Nasıl Kaldırılır?

WordPress site hızlandırma konusunda etkin olacak, “WordPress Pingback nedir ve SEO açısından katkıları nelerdir?” konusuyla hem özelliğin ne olduğunu öğrenebilir hem de kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz.

WordPress sitenizin herhangi bir sayfasının farklı bir blog sayfasında paylaşılması ve link verilmesi halinde yorumlar bölümünde bu yazıya dair bir atıf yer alacaktır. Kendi yazınıza kendiniz de link vererek benzer bir şekilde yorum bölümünde durumu görebilirsiniz.

WordPress Pingback Nedir, Pingback Nasıl Kaldırılır?

WordPress Pingback sistemini kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1 – Diğer Bloglardan Gelen Geri İzlemeyi Devre Dışı Bırak

WordPress admin panelinde

“Tartışma → Ayarlar.” seçeneği takip edin.

Tartışma ayarları bölümünde “yeni maddeler üzerinde diğer bloglar (pingbacks ve notlarını) gelen bağlantı bildirim gelmesine izin ver.” işaretini kaldırın.

WordPress Ping Ayarlar Sayfası

Adım 2 – Kendi Kendine Geri bildirim Yapmayı Devre Dışı Bırak

Kendi kendine pingback’leri devre dışı bırakmak söz konusu olduğunda birkaç seçeneğiniz var. Ücretsiz No Self Pings ve ya Perfmatters gibi premium bir eklenti kullanabilirsiniz . Alternatif olarak, WordPress temanın functions.php dosyasına aşağıdaki kodu ekleyerek kendi geri ping’lerini de devre dışı bırakabilirsiniz.

Uyarı, bir WordPress temasının kaynağının düzenlenmesi, doğru şekilde yapılmaması durumunda sitenizi bozabilir.

İpucu, ücretsiz Code Snippets eklentisi ile kolayca temanıza PHP parçacıkları ekleyebilirsiniz. Bu, temanıza asla dokunmamanızı ve kodlarınızı doğru bir şekilde çalıştırmanızı sağlar.

function wpsites_disable_self_pingbacks( &$links ) {

  foreach ( $links as $l => $link )

        if ( 0 === strpos( $link, get_option( ‘home’ ) ) )

            unset($links[$l]);

}

add_action( ‘pre_ping’, ‘wpsites_disable_self_pingbacks’ );

WordPress Pingback Kaldırılmalı Mı?

Pingbackler WordPress’e özeldir. Bu nedenle, makaleniz Tumblr’da veya bir Squarespace web sitesinde paylaşılıyorsa, hiçbir zaman geri bildirim alamazsınız. Bu nedenle tüm linkler hakkında bildirim almanız söz konusu olmayacaktır.  Eğer sitenizde yorum sistemini devre dışı bıraktıysanız, bu sistem siteniz için gereksiz olacaktır. Bu nedenle kaldırabilirsiniz.

Eğer bağlantı linklerinin yazılarınızın altında yer almasını istemiyorsanız da kaldırabilirsiniz.

Bazı uzmanlar bu özelliğin gereksiz yere kod çalıştırdığını ve site hızına olumsuz etki ettiğini söylüyor. Böyle bir düşünceniz varsa da yine kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.