Windows 10 Kasım 2019 Güncellemesi Avast Ve AVG Engelleme Hatası

Windows 10 Kasım 2019 Güncellemesi

Windows 10 Kasım 2019 Güncellemesi

Windows 10 Kasım 2019 -bir önceki Mayıs ayındaki dahil- yenilik paketi, Avast ve AVG’nin eski sürümlerinin kullanıcıları tarafından yüklenemedi. Programlar tarafından getirilen engelleme ve bu sorunun çözümü için içeriğe devam edebilirsiniz.

Windows 10 Kasım 2019 Güncellemesi Sorunları

Kasım güncellemesi ile ilgili yaşanan süreç, üçüncü taraf virüsten koruma ürünleriyle ilk kez yaşanmadı. Daha önce de benzer hatalar yaşayan Microsoft yeni güncelleme ile birlikte yeniden sorun yaşamaya başladı.

Windows Kasım 2019 Güncellemesi Sorunu Neden Kaynaklanıyor?

19.5.4444.567 veya daha önceki bir sürümde bulunan virüsten koruma motoruyla çalışan Avast ve AVG ürününde, bu güncelleme öncesindeki yazılımlarla çatışma yaşanması nedeniyle güncelleme alınamıyor. Şu an sadece AVG ve Avast’ta ön plana çıksa da ilgili sürümü kullanan ücretsiz ya da ücretli antivirüs uygulamaları aynı problemi yaratabilir.

Avast üç yıl önce AVG’yi satın almıştı. Bu nedenle her iki güvenlik ürünü de antivirüs motorları açısından aynı. Birinde yaşanan bu tip bir problem, diğer üründe de yaşanmasına neden oluyor.

Microsoft, Kasım 2019 Güncellemesi için durum sayfasında şunları söyledi: “Yükseltme deneyiminizi korumak için, Avast ve AVG Antivirus’ün Windows 10 sürüm 1903’ün sunulmasını durdurduk.”

Kasım 2019 Güncellemesi Sorununun Çözümü

Microsoft güncellemelerin el ile yapılmasını öneriyor. Bu nedenle kullanıcıların otomatik güncellemeler bölümöünden değil de güncellemeyi bilgisayarına indirerek kurulum yapması ile birlikte mevcut engellemeler kaldırılabiliyor.

Kasım 2019 Güncellemesi Neler Sunuyor?

Realtek sürücülerinin Bluetooth cihazlarda yaptığı kablosuz bağlantıyı kesmesi ve eski bir Qualcomm sürücülerinin neden olduğu aralıklı Wi-Fi kaybı giderildi.

Bazı önemli güvenlik düzeltmeleri

Resmi güncelleme sayfasına erişmek için tıklayın.