WhatsApp Parmak İzi Ve Yüz Kilidi İle Kilitlenir?

WhatsApp Parmak İzi Ve Yüz Kilidi İle Kilitlenir

WhatsApp Parmak İzi Ve Yüz Kilidi İle Kilitlenir

WhatsApp Parmak İzi Ve Yüz Kilidi İle Kilitlenir rehberi ile WhatsApp sohbetlerinize erişilmesini istemiyorsanız parmak izi ya da yüz kilidi yönteminin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

WhatsApp, iOS için bu özelliği, Şubat ayında etkinleştirdi ve ilerleyen dönemlerde Android telefonlara da bu destek geldi. Bu sayede hem Android  hem de iOS işletim sistemlerinde WhatsApp kilitleme sistemi kullanılabilir. Bu işlevi kullanırken yüzünüzü veya parmak izinizi tekrar kaydetmeniz gerekmediği gibi pratik bir kullanım sunulmaktadır. 

WhatsApp parmak izi ve yüz kilidi ile kilitlenir? Adım Adım İşlemler 

WhatsApp parmak izi ve yüz kilidi ayarları için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Android için

  • WhatsApp’ı açın.
  • Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Parmak izi kilidi bölümüne gidin.
  • Parmak İzi geçişi ile Kilidi aç özelliğini açın.

Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, WhatsApp’ı her açışınızda parmak izinizi kullanarak kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir. Aşağıdaki adımlarda ise Face ID ile bunun nasıl etkinleştirileceğini görebilirsiniz. 

İOS için

  • WhatsApp’ı açın.
  • Gidin Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Ekran kilidi.
  • Yüz Kimliği İste’yi açın.

Telefonunuzda yüz tanıma ya da parmak izi tarayıcısı varsa, bu özellikleri etkin hale getirerek WhatsApp için koruma sağlayabilirsiniz. İlgili özellikler sayesinde telefonunuza erişim sağlama imkanı olan kişiler, uygulamayı açamayacaktır. Böylece verilerinizi koruma altına kolay bir şekilde alabilirsiniz.

WhatsApp resim arama özelliği nasıl kullanılır konusunda da önceki yazımdan faydalanabilirsiniz. WhatsApp indirmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.