Vücut Tipinize Göre Giyim Önerileri

Vücudunuza göre nasıl giyinmeniz gerektiğini merak mı ediyorsunuz? İşte giyim önerileri ile alakalı tüm detaylar burada.

Vücut tipiniz hakkında bilgi sahibi olduğunuz takdirde nasıl giyinmeniz gerektiğini daha doğru bir şekilde inceleyebilir ve bu doğrultuda alışveriş yaparsanız da olduğunuzdan çok daha güzel görünebilirsiniz.

Vücut Tipinize Uygun Kıyafetler

Üst gövdesi bacak boyundan uzun olanlar için giyim önerileri; bu noktada kısa üstler tercih etmelisiniz. Üstlerinizi pantolonların üzerine bırakmaktan ziyade pantolon içine koymanız daha sağlıklı bir karar olacaktır. Pantolon paçalarınızı bir miktar uzun tutup, topuklu ayakların üzerine bırakabilirsiniz. Yüksek bel pantolon tercih edebilirsiniz. Kalın kemer ile boyuna çizgili pantolonlar tercih edebilirsiniz. Elbiselerde ise göğüs altından lastikli modeller tercih edebilir bu sayede vücudunuzu daha orantılı gösterebilirsiniz. Birbirinden çeşitli bayan elbise modelleri ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Kısa boylular için giyim önerileri; şayet boyunuz kısa ise minik püf noktalar ile sizlerde daha şık görünebilirsiniz. Kısa boylular ilk olarak düze ve yalın kesimli kıyafetler tercih etmelidir: boy ile orantılı olması gereken aksesuarlarda ise büyük parçalardan olabildiğince kaçınmalısınız. Enine çizgi yaratan detaylardan uzak durmalısınız. Saçlarınızı üst kısımdan hafifçe kabartmış olmanız boyunuzu olduğunuzdan birkaç santim daha uzun gösterecektir. Düz ayakkabılardan kaçınmalı ve az da olsa topuklu modelleri tercih etmelisiniz.

Uzun boylular için giyim önerileri; kıyafet hileleri ile daha zarif görünebileceğinizi biliyor muydunuz? Küçük desenlerden uzak durmalı, kısa üstler yerine uzun üstler tercih etmelisiniz. Proporsiyon prensibini unutmadan boyunuz ile orantılı takı ve çanta kullanmalısınız. Çok uzun olduğunuzu düşünüyorsanız ayakkabı tercihlerinizi daha çok düz ayakkabılardan yana kullanabilirsiniz. Baştan aşağı tek renk kullanmak boyunuzu daha da uzun göstereceğinden bundan da kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.