Triple Frontier İncelemesi

Eğitimli askerlerin bir soygun filmi olarak dikkat çeken Triple Frontier incelemesi sizlerle.

Kathryn Bigelow’un yönettiği ve zaman zaman Johnny Depp, Tom Hanks, Will Smith, Tom Hardy, Mark Wahlberg, Channing Tatum ve Mahershala Ali gibi oyuncular tarafından desteklendiği bilinen Triple Frontier , Netflix’te kısa süre içerisinde dikkat çekmeyi başardı.

En İyi 50 Netflix Filmi (2019)

Triple Frontier İncelemesi

Triple Frontier konusu ne?

“Papa” (Oscar Isaac), son üç yılını Paraguay, Arjantin ve Brezilya arasındaki sınır bölgesi olan Triple Frontier (Üçlü Sınır) yakın güçlü bir uyuşturucu kaçakçısını yakalamaya çalışan özel eğitimli bir askerdir. Bir muhbir, bu kaçakçının sadece bulunduğu yeri değil, evinde ayrıca milyonlarca dolar olduğunu ortaya çıkardığında, Papa bir plan yapar.  Eski meslektaşlarının yardımına da ihtiyaç duyan Papa, normal yaşamlar sürdürmeye çalışan arkadaşlarını da bir şekilde soygun planına dahil eder ve soygun için hazırlıklar başlar. Filmde askerlerin çoğunlukla açgözlü olmasının olumsuzlukları yaşanırken plan ilerledikçe eski dostların birbirlerine olan bağlılıkları da test edilir.
Triple Frontier filmini izlemek için tıklayınız.Filmde bugüne kadarki serilerden farklı olarak askerler herhangi bir hükümet ya da ideoloji için değil, kendileri için soygunu yapıyor. Filmde ABD için ilginç bir vurgu da var. Ülkeleri için her şeyi vermelerine karşılık olarak hayata tutunma noktasında zorlandıkları sürekli belirtiliyor. Ekonomik anlamda da zorlanan askerler, böylesine bir soygun için kendini zorunlu hissediyor.  Bu nedenle de vatanseverliğe kuşkuyla yaklaşan şüpheci bir izlenimin uyandırıldığı film, özellikle vatanseverler tarafından çok hoş karşılanmıyor.

Triple Frontier aksiyonu yeterli mi?

İki saat gibi uzun bir süre ekran başında sizi tutacak Triple Frontier için aksiyon seviyesi çok yüksek değil. Gerçek bir derinlik olmadan filmi 2 saat boyunca izlemek çoğu kişi için bayağı gelebilir. Filmde dikkati çekmek adına biraz daha fazla şüphe veya çatışma olması gerekir.

Filmde ilginç bir şekilde, soygunun kendisinden ziyade ormanın ortasından bu kadar çok paranın nasıl geçirileceğine odaklanılmış durumda. Zira soygun çok daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Filmde en hoş detaylar ise görüntü yönetmeni Roman Yasyanov tarafından sağlanan estetik ve çarpıcı manzaralara yer verilmesi.

Film yorumlarda ve uzman eleştirilerinde de bu tip basitlikleri ile eleştiri almış durumda. JC Chandor ve “The Hurt Locker” ile Oscar kazanan Mark Boal gibi isimlerin senaryoda imzasının olması ve oyuncu kadrosu film için beklentileri oldukça yükseltmişti.

Soygun akıllı dokunuşlar içerir. Titizlikle planlanmış olmasına rağmen, bazı beklenmedik değişkenlerle zamana karşı bir yarış haline gelir. Ve işte, parayla kaçmanın almaktan çok daha problemli olacağı netleşmeye başladığı yer burasıdır. Yolun her adımı, yaşam ve ölüm arasında gidip gelmelerine neden oluyor. And Dağları boyunca kalp atışlarınızın hızlanmasına neden olacak bir helikopter yolculuğu, eşeklerle geçilen çok sarp kayalıklar filmin en dikkat çeken sahneleri.

Triple Frontier Oyuncuları Kim?

Triple Frontier Oyuncuları: Adria Arjona, Ben Affleck, Charlie Hunnam, Chellé Brooks, Christine Horn, Garrett Hedlund, Juan Camilo Castillo, Louis Rodriguez, Maddy Wary, Michael Benjamin Hernandez, Hakeemshady’den mohammed, Oscar Isaac, Pedro Lopez, Pedro Pascal, Reynaldo Gallegos, Shawn McBride, Sheila Vand

Yönetmen: JC Chandor

Triple Frontier Filminin Türü: Aksiyon, Macera, Drama, Gizem, Gerilim, Suç

Süre: 125 dakika

Triple Frontier incelemesi dahilinde film ortalama seviyede. Hoş vakit geçirmek isteyenler tarafından izlenebilir fakat beklentileri çok yüksek tutmamak gerekiyor.

Triple Frontier Film Görselleri

Film Hakkında Soru Cevaplar

Triple Frontier Ne Demek?

Triple Frontier, Türkçe’ye üçlü sınır olarak çevrilebilir. Paraguay, Arjantin ve Brezilya arasında kalan bölgenin üç ülkeye de sınırı olması nedeniyle üçlü sınır olarak adlandırılıyor.

Triple Frontier 2 Çekilecek Mi?

Triple Frontier 2 konusunda net bir açıklama bulunmuyor. Fakat özellikle dış basında filmin ikinci serisi ile gelebileceği konuşuluyor. Zira paralarını yolda sürekli saklayarak bırakmak zorunda kalan askerlerin bu paraları almak için geri dönmesi muhtemel.

Triple Frontier Türkçesi Var Mı?

Netflix üzerinden izlediğim filmde son derece geniş bir alternatif var. Türkçe dublaj da bunlar arasında.

Triple Frontier Sinemalar

Triple Frontier Sinemalar üzerinde de değerlendirilmiş durumda. Film 6.9 puan almış.

Triple Frontier Beyazperde

Film, Beyazperde’deki eleştirisinde de benzer bir şekilde puanlanmış. Vasatın üzerinde.

Triple Frontier Nerede Çekildi?

Film ABD’de Hawaii ve Kolombiya’da kurulan setlerde çekildi. Filmde dikkat çeken pusu sahnesi Bogota’nın Soacha bölgesinde çekildi.

Triple Frontier Yorumları

İnternette dikkat çeken film yorumlarından bazıları ise şöyle;

  • Triple Frontier, senaryodan prodüksiyon unsurlarına kadar birinci sınıf bir film.
  • Triple Frontier askerleri izlemeyi oldukça eğlenceli hale getiriyor.
  • Bazı kovalama sahneleri ve çatışmalarda gerginlik var. Fakat karakterler – özellikle uyuşuk Affleck – bir A-Takımından ziyade C-Takımı için uygun.
  • İki saat harcamak için yeterince zevkli bir film. Ancak herhangi bir yorum veya gerçek derinlik olmadan, film bazen yavan kalıyor.
  • Film için tüm sinematografi gerçekten özel.
  • Karakterler biraz sığ, ancak hikaye sizi canlı tutacaktır. Film tam olarak işlerin sürekli ters gittiği bir yolculuk
  • Keyifli fakat aynı zamanda zaman katili. Karakterlerin davranışları çok gerçekçi görünmedi.

Triple Frontier Fragmanı

 
Triple Frontier filmini izlemek için tıklayınız. 

3 thoughts on “Triple Frontier İncelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.