TikTok videoları nasıl indirilir?

Sevdiğiniz TikTok videoları nasıl indirilir? Tiktok videolarını indirmek için kullanabileceğiniz tüm yöntemleri sizler için aktardım.

TikTok şu anda kısa formdaki videolar için en eğlenceli uygulama. Evet, dikey videolar söz konusu olduğunda Instagram’dan daha popüler. Daha önce Musical.ly olarak bilinen uygulama, kullanıcıların eğlenceli 15 saniyelik dudak ve hareketlerle senkronizasyon videolar oluşturmasını sağlıyor.

Kurulum gerektirmeyen en iyi portable uygulamalar 2019

TikTok’ta sadece eğlenceli videolara bakarak saatler geçirebilirsiniz. Peki, ya sevdiğiniz TikTok videolarını çevrimdışı olarak indirmek ve kaydetmek istiyorsanız? Bunu yapmak oldukça kolay. İşte TikTok video indirme işlemleri.

iPhone’da TikTok videoları Nasıl İndirilir? Adım adım işlemleri

Uygulamanın yerleşik bir indirme özelliği olduğu için bunu kullanabilirsiniz. Yapacağınız işlemler ise şöyle;

 1. TikTok uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz videoyu bulun.
 2. Paylaş düğmesine dokunun ve video kaydet’i seçin.
 3. Şimdi, video arka planda indirilecek ve yerel olarak cihazınıza kaydedilecektir. Kaydedilen videoyu bulmak için, Fotoğraflar uygulamasını açın ve Tüm Fotoğraflar albümünün altına kaydırarak indirilen videolar arasından indirdiğiniz videoyu bulun.

Bu çözümün geçerli olmadığı durumlarda ise Instagram hikayeler özelliğini kullanarak TikTok videolarını indirme yöntemini deneyebilirsiniz.

Instagram Hikayelerini kullanarak TikTok videolarını indirme

Video Kaydet düğmesine sahip olmayan bazı videolar olabildiği gibi bu tip durumlarda Instagram uygulamasından yardım alabilirsiniz. Bunun için takip etmeniz gereken adımlar ise şöyle;

 1. Instagram uygulamasına girin ve oturum açın.
 2. TikTok uygulamasını açın ve videoyu bulun.
 3. Paylaş düğmesine dokunun. Video Kaydet düğmesini bulamazsınız, bunun yerine, Hikayeler düğmesine (veya Instagram düğmesine) dokunun.
 4. Videoyu kaydetmek için ilerleme çubuğunu göreceksiniz. Sonra uygulama yeni bir hikaye eklemek için yeni ekranda Instagram açacak. Videoyu burada oynatılmış bir şekilde görebilirsiniz.
 5. Bu ekranda, en üstteki araç çubuğundan indir düğmesine basın. Video, film Rulonuza yeni kaydedildi.

Hikaye görünümünden çıkmak için X düğmesine dokunun ve böylece Instagram üzerinden videonuz indirilmiş olacaktır.

Dosya yöneticisi ile TikTok videolarını indirme

Instagram kullanmak istemiyorsanız ve yeni bir çözüm arıyorsanız Total Files gibi bir dosya yöneticisi uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için ise yapacaklarınız şöyle;

 1. TikTok uygulamasını açın ve videoyu bulun.
 2. Paylaş düğmesine dokunun ve Bağlantıyı Kopyala’yı seçin.
 3. Total Files (ya da hangisini kullanıyorsanız) uygulamasını açın ve sağ alt kısımdaki globe simgesine dokunun.
 4. URL çubuğundan, kopyaladığımız bağlantıyı yapıştırın ve git butonuna dokunun.
 5. Videoyu tam ekran görünümünde oynatın.
 6. Ekrana dokunun. Uygulama size videoyu indirmek isteyip istemediğinizi soracak. Yeşil onay işareti düğmesine dokunun ve hedef seçin.
 7. Dosya simgesine dokunun ve videoyu burada bulabilirsiniz.
 8. Buradan, seçenekler için videonun yanındaki Menü düğmesine dokunun. Videoyu sese dönüştürebilir veya bir bulut hesabına yükleyebilirsiniz. Kaydetmek istiyorsanız, paylaş üzerine dokunun ve ardından videoyu kaydet’i seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.