The Call Acil Arama Film İncelemesi

the call acil arama film incelemesi compressor

the call acil arama film incelemesi compressor

Çok sevdiğim The Call Acil Arama film incelemesi sizlerle…

Hayat birileri için sorunsuz giderken, birileri için tam bir facia olabilmekte. Bize dokunmayan, uzak kalan ya da haberimiz olmayan şeyler, ölen insanlar, işkence görenler ve çok daha kötüleri…

İşte hayat böylesine akıp giderken, kötü şeylerle karşılaşmadığımız sürece bir sorun yoktur bizim için. İş, ev ve sosyal yaşam arasında mekik dokurken,  her zaman için temkinli olmak ve suya sabuna dokunmamak genel tercihtir. Peki ya bazen kaçış mümkün değilse?

the call acil arama film incelemesi compressor
the call acil arama film incelemesi

The Call Acil Arama Film İncelemesi!

Acil serviste çalışmak sanıyorum ki hayattaki en zor işlerden bir tanesi. Çalışma şartları olarak ağır olmasa da manevi yükü oldukça ağır. Telefonda bir hatanız nedeniyle ölenler, son nefesini duyduğunuz insanlar ve yaşamının son anında sevdiklerine mesaj yollayanlar…

The Call, Acil Arama…

The Call, Türkçe adıyla Acil arama, işte tüm bunları işleyen izlenesi bir film.  Filmdeki ana karakter Jordan Turner’ın etrafında dönen olayları anlatan The Call, baştan sona insanı geriyor. Aksiyonu çok olmasa da gerilim dozunu iyi ayarlayan film, sizi 94 dakika boyunca ekrana bağlıyor.

Hayat Kurtarmak Üzerine…

Filmde, acil arama merkezinde çalışan Jordan ve arkadaşları, tüm gün boyunca insanlara yardımcı olamya çalışıyor. Telefon ile gelen ihbarları değerlendiren, olay yerlerine hemen ekipleri yönelndiren ve tüm bu süre boyunca olaydan zarar görmemesi için kurbanı yönlendiren çalışanlar, yoğun tempo ile günlerini sürdürüyor.

Fakat bir gün gelen telefon ile başta Jordan’ın hayatı olmak üzere herkesin hayatı değişiyor ve tüm ekip yeni bir olaya odaklanıyor. Psikolojik sıkıntıları olan biri tek tek kızları kaçırmaya başlayınca olayların tüm seyri değişecektir. Filmdeki aksiyon da bu anlardan itibaren devam ediyor. Jordan, kurbanları Michael Foster’dan kurtarmaya çalışırken ortaya korkunç bir hikaye çıkacak.

911 zorluğu

Ülkemizde de bu tür hizmet veren servisler var.  Sık sık gündeme geldiği üzere bir gün içerisinde  binlerce çağrı bırakılır. Bu çağrıların filmde de belirtildiği gibi çoğu gereksizdir.

Sonuç olarak The Call – Acil Arama

Açıkçası film bittiğinde oldukça keyif aldığımı düşündüm. Film bitsin diye düşünmeden, sıkılmadan filmi izledim. Üstelik 94 dakika olduğu içinde olaylar uzatılmadan, direk anlatılmış. BU açıdan da bir akıcılık, sürükleyicilik söz konusu.

İyi vakit geçirmek istiyorsanız ve gerilmek hoşunuza gidiyorsa kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler..

Diğer film incelemeleri için buraya göz atabilirsiniz.

The Call Acil Arama Filminden Replikler:

Jordan Turner: Casey, neler oluyor?

***

Michael Foster: Çoktan yaptım!
***

Michael Foster: Sen operatörsün. Bunu yapamazsın!

Jordan Turner: Çoktan yaptım!

The Call Acil Arama Film Künyesi 

Vizyon Tarihi: 05 Temmuz 2013

Yapımı :2013 – ABD

Tür : Gerilim ,  Macera ,  Polisiye ,  Suç

Süre: 94 dakika

Yönetmen : Brad Anderson

Oyuncular : Halle Berry (Jordan Turner),  Abigail Breslin (Casey Welson) ,  José Zúñiga ,  Morris Chestnut (Paul Philips),  Michael Eklund

Diğer film incelemeleri için buraya göz atabilirsiniz.

The Call Acil Arama Film Fragmanı

 

The Call Acil Arama Film Afişi

acil arama afis
acil arama afis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.