Tatsız Tatil – Wine Country incelemesi

Wine Country incelemesi Netflix tarafından filmin yayınlanması ile birlikte yazılacaklar listemde yer almaya başlamıştı. Film için yapılan tanıtımlar ve özellikle yabancı TV Sinema sayfalarındaki övgü dolu sözler film için izlenmeye değer bir yapım olduğunu gösteriyordu. Wine Country filmi, Türkiye’ye ise Tatsız Tatil adı ile yayınlandı. Bu bakımdan Wine Country incelemesi aynı zamanda Tatsız Tatil filmi incelemesi de oldu.

Wine Country incelemesi

Netflix imzalı filmin Çıkış Tarihi: 8 May 2019. Filmde yer alan oyuncular ise şöyle; Amy Poehler, Ana Gasteyer, Cherry Jones, Emily Spivey, Greg Poehler, Jason Schwartzman, Jay Larson, Kate Comer, Kerry Westcott, Marcella Bragio, Maya Erskine, Maya Rudolph, Paula Pell, Rachel Dratch, Rachel Hamilton, RJ Walker, Sunita Mani, Tina Fey.

Filmde sürekli göreceğiniz şarap sahneleri.

Amy Poehler tarafından yönetilen film, komedi türünde ve R ile derecelendirilmiş. Filmin süresi ise 103 dakika. Film için beklentilerin bu kadar yüksek olmasındaki en büyük etkenlerden birisi de belki de Amy Poehler tarafından yönetilmesi. Bugüne kadar sayısız filmde gördüğümüz ünlü yönetmen, belli bir çizginin üzerine çıktığı gibi filmleriyle de beğeni topluyordu. Üstelik zengin oyuncu kadrosu da yine film için dikkat çeken diğer detaylardan birisi. Son olarak ise Netflix imzası ile birlikte film oldukça çekici duruma geldi.

Netflix Beyoncé belgeseli Homecoming incelemesi

Wine Country konusu ne?

Wine Country konusu 50. yaş kutlaması için bir araya gelen ve şarap cenneti olarak adlandırılan Napa’yı tatil için tercih eden bir grup kadının maceraları. Bir araya geldiklerinde çok farklı olaylarla yüzleşmek zorunda kalan kadınlar, aynı zamanda iç hesaplaşma ve sorgulama dönemi yaşıyor. Çoğu belirli bir seviyeyi aşmayı başarmış olan kadınların her biri farklı bir yaşam öyküsünü bizlere sunuyor. Cinsellik, aşk, ayrılık, kanser gibi ciddi hastalıklar, aldatma gibi pek çok temayı bulabileceğiniz film, aynı zamanda bol bol şarap barındırıyor.

Wine Country incelemesi
Wine Country filminden bir sahne

Wine Country: Bu kadınlar gerçek!

Filmin en dikkat çeken detaylarından birisi de yaşça büyük olan kadınların gerçekten de günlük yaşamdan görebileceğiniz kişilikler sergilemesi. Yer yer gençlerle atışan, yer yer kendi aralarında çeşitli krizler yaşayan kadınlar, bu bakımdan hayattan bir kesit sunuyor.

Netflix Black Summer 1. sezon incelemesi

Wine Country başarılı mı?

Büyük beklentilerin olması, film adına bir dezavantaj yaratmış olabileceği gibi 103 dakika boyunca film bir türlü başlayamadı benim için.  Komedi filmi olması nedeniyle özellikle kadınların Napa’ya ulaştıktan sonraki süreçlerinde eğlenceli, yer yer güldüren olayların ekrana geleceğini düşündüm. Fakat film bitmiş olmasına rağmen hala eksik bir şey vardı. Film bir türlü başlayamadı sanki. Muhtemelen bu durum çoğu izleyende de aynı şekilde yansıdı.

Fortnite Fortbytes çipleri nerede?

Wine Country incelemesi otoritelerce nasıl yapıldı?

Wine Country film afişi
Wine Country film afişi

Film Tomatometer gibi ünlü değerlendirme sitelerinde dahi yüzde 63’lük bir beğeni almayı başardı. Filmin IMDb sayfasında da 5.5 aldığı görülüyor. Üstelik 3990 kişi tarafından yapılan değerlendirme ile bu sonuca ulaşılmış. SNL olarak bilinen ve Saturday Night Live adı ile yıllardan beri ekranda olan bir şov ile ünlenen pek çok ismin yer aldığı film, 1975’ten beri efsane olan kadınları bir araya getirdi. Fakat, bu beklentilerin üzerine çıkılması adına yeteri olamadı.

Film için en önemli detaylardan birisi görüntüler. Napa Vadisi’nin güzelliğini görüntü yönetmeni Tim Magill etkileyici bir şekilde aktarıyor.

Wine Country fragmanı

Filmi izlemek ya da Netflix sayfası üzerinden incelemek isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.