Spotify internetsiz nasıl kullanılır? Spotify çevrimdışı mod

Spotify internetsiz nasıl kullanılır? Spotify indir bağlantıları üzerinden Spotify’den şarkı indirerek kotanızdan yemeden şarkı dinleyebilirsiniz. [REHBER]

Çevrimiçi müzik hizmeti olarak en çok kullanıcıya sahip olan Spotify internetsiz nasıl kullanılır? Spotify çevrimdışı mod sayesinde kolay bir şekilde internet dahi olmasa şarkıları dinleyebilirsiniz.

Spotify, Premium kullanıcılarının beş cihaza kadar, cihaz başına 10.000 şarkı indirmesine imkan sağlıyor. Fakat şarkıları indirmeniz ve ardından Premium hesabınızı iptal etmenizi önlemek için adına uygulamada özel önlemler alınmış durumda. Bu nedenle üyelik sırasındaki kurallara dikkat etmek de gerekiyor.

Google Duo web nasıl kullanılır? Yeni açılan Google Duo web servisi rehberi?

Spotify şarkı indir seçeneği ile Spotify internetsiz şarkı dinleme işlemleri

Spotify’de internet olmasa da şarkı dinlemek istiyorsanız aşağıda yer alan Spotify indir aşamaları ile müzikleri indirerek dinleyebilirsiniz. İşte Spotify internetsiz kullanma işlemleri;

  1. Tabletler ve telefonlardan şarkıları indirmek için Kütüphanenize gidin ve Çalma Listeleri, Şarkılar, Albümler, Sanatçılar veya Podcast’lerden birisini seçin.
  2. En üstteki “İndir” seçeneğini bulu ve açın.
  3. Podcast bölümlerini indirmek için başlık yanında yer alan oka tıklayın.

Masaüstünde albüm veya podcast indirmeniz mümkün değil. Ancak çalma listelerini veya kaydettiğiniz tüm şarkıları indirebilirsiniz. Cep telefonu gibi, sağ üst kısımdaki “İndir” seçeneğini bu işlemler için kullanabilirsiniz.

Spotify çevrimdışı modu test etme

Spotify kullanırken müzikleri çevrimdışı dinlediğinizden emin olmak istiyorsanız, Ayarlar> Oynatma> Çevrimdışı bölümüne geçiş yapın.

Çevrimiçi kalmak istiyor ancak verilerinizi takip etmek istemediğiniz durumlarda da Ayarlar> Veri Tasarrufu bölümüne giderek müzik kalitesini düşürebilir, tasarruf sağlayabilirsiniz.

Spotify ücretli premium hesabının dışında ücretsiz versiyona da sahip. Bu seçenekte ücretsiz bir şekilde şarkı dinleyebildiğiniz gibi karışık çalma gibi özelliklerden yararlanabiliyorsunuz. Fakat ücretsiz versiyon kısıtlı olduğu gibi belirtilen 10 bin şarkı indirme işlemlerini de desteklemiyor. Bu nedenle eğer çevrimdışı Spotify keyfi yaşamak istiyorsanız premium hesaba sahip olmanız gerekiyor. 03.03.2019 tarihi itibari ile aylık 13,99 TL’lik bir ücrete sahip olan pakette yer alan özellikler ise şöyle;

  • İstediğin parçayı çal.
  • Çevrimdışı dinle
  • Reklam kesintisi yok
  • Sınırsız atlama hakkı
  • Yüksek kaliteli ses

Premium konusunda ise aile ve öğrenci gibi farklı seçenek ve fiyatlandırmalar da mevcut.

Spotify paket ücretleri
Spotify 03.03.2019 itibari ile paket özellikleri ve fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.