Snapchat puanı nedir ve puan nasıl arttırılır?

Snapchat puanınızı biliyor musunuz? Muhtemelen, bu puanı en az bir kere gördünüz. Belki de geçmişte Snapchat puanınızı arttırmayı denediniz. İşte Snapchat puanı nedir ve puan nasıl arttırılır konusunda tüm detaylar.

Snapchat ismin yanındaki sayı gibi aramalar, bu konuda çoğu kişinin fikri olmadığını gösteriyor. Snapchat puanı nedir ya da Snapchat puanı nasıl kazanılır gibi araştırmalar dahilinde okuyabileceğiniz bu konu dahilinde, uygulamanın bu konudaki tüm detaylarını aktarmaya çalışacağım.

Snapchat puanı nedir?

Temelde Snapchat puanı, gönderilen görüntüler, alınan görüntüler, eklenen kullanıcılar, gönderdiğiniz öyküler ve daha fazlası dahil olmak üzere uygulamadaki etkinliğinizin bir özelliği olarak belirleniyor. Birçok kullanıcı Snapchat puanlarını birbirleriyle rekabet etmenin veya Snapchat profiline ödül eklemenin bir yolu olarak karşılaştırır ve birbiriyle rekabet içerisine girer. Öyle ki Google aramalarına bakıldığında konuya ilgili “Snapchat puan hilesi 2018” ve “Snapchat puan hilesi” şeklinde aramaların yapılarak, kişilerin hilelere başvurmaya çalıştığı da net bir şekilde görülüyor.

Snapchat skorunu gösteren bir ekran görüntüsü.

Snapchat puanı nasıl öğrenilir?

Snapchat puanınızı bilmiyorsanız kolay bir şekilde profiliniz üzerinden bu puanı öğrenebilirsiniz. Öğrenmek için Snapchat uygulamasındaki profil ekranınıza gidin. Profil sayfanızın üst kısmı Snap kodunuzu gösterir. Ek kodunuzun altında görünen adınız ve ardından üç gri bilgi parçası yer alır. Puanınıza dokunduğunuzda iki başka sayı ortaya çıkar. Soldaki sayı, hesabınızı oluşturduktan sonra gönderdiğiniz anlık posta sayısı ve sağdaki sayı, aldığınız anlık posta sayısıdır.

Başka birinin Snapchat puanı nasıl bulunur?

Başka birinin puanını kontrol etmek istediğinizde ise kullanıcının üzerine dokunarak bir sohbet penceresi açın. Ardından, ekranın sol üst köşesinde üç satır bulunan simgeye basın. Ekranda kullanıcı adlarını ve puanı gösteren sayfa açılacaktır.

Snapchat puanı nasıl çalışır?

Snapchat’in bahsettiği “birkaç diğer faktör” bu aşamada devreye giriyor. Hiç kimse bu faktörlerin tam olarak ne olduğunu bilmiyor olsa da bazı sağlam teoriler var. Bunlar puanınıza muhtemel katkı yapan faktörler olduğu için bu konuda fikir verebilir;

  • Gönderilen snaps
  • Alınan snaps
  • Eklenen kullanıcı sayısı
  • Gönderdiğiniz hikaye sayısı
  • Arkadaşlarınızla Snap streaks etkinliği
  • Uygulamayı bir süre kullanmayarak tekrar kullanmaya başladığınızda bonus puan

Snapchat puanı nasıl artar?

Snapchat puanınızı artırmak istiyorsanız yapmanız gereken öncelikli şey uygulamayı kullanmak.  Yani Snapchat puanınızı artırmak için en iyi yol, uygulamayı mümkün olduğunca fazla kullanmak. Bu konuda dikkat etmeniz gereken detay, puanınız yalnızca fotoğraf ve video göndererek artacaktır. Snapchat uygulaması aracılığıyla gönderilen kısa, özel mesajlar sayılmaz. Aynı mesajı birden fazla kullanıcıya göndererek ekstra puan alamazsınız. Snapchat puan tablosu üzerinden etkinliklerinize göre inceleme yaparak farka göre nelerin daha yüksek puanlar getirdiğini belirleyebilirsiniz. Snap gelince puan artar mı ya da snap sayısı neye göre artıyor soruları bulunan kişilerin bu şekilde bir plan belirlemesi uygun olacaktır.

Alexa, Cortana, Siri, Google Asistan ve Bixby’nin dinlemesi nasıl önlenir?

Snapchat puanı ile hangi kupaları alınabilir?

Snapchat’in eğlenceli özelliklerinden biri Trophy Case sayfası. Bu uygulama, kullanıcıları uygulamayı kullandıkları farklı şekillere göre ödüllendirir. Puanınızı arttırdıkça, yedi farklı kupaya erişirsiniz. Şu anki kupalarınızı profil sayfanızdaki kupalar simgesine basarak görebilirsiniz.

Puanlar ile alınabilecek kupalar

Snapchat puanımı çevrimiçi olarak yükseltebilir miyim?

Snapchat puanınıza yüz binlerce puan ekleyeceklerine dair söz veren birçok web sitesi var. Sesin gerçek olamayacak kadar iyi olduğuna dair söz veriyorlar ve Snapchat puanınızı birkaç dakika içinde artıracağınızı garanti ediyorlar. Bu tip siteler çoğu zaman sözünü tutmayacaktır. Bu nedenle bu sitelere kanmayın! Snapchat puanınız üçüncü taraf uygulamalar veya web siteleri tarafından değiştirilemez. Snapchat puanınızı yalnızca uygulamayı kullanarak artırabilirsiniz.

Snapchat puanım güncelleme yapmıyor: Ne yapmalıyım?

Uygulamayı düzenli kullanıyorsanız, ancak Snapchat puanınızda bir değişiklik fark etmediyseniz, panik yapmayın! Tüm çabanızın boşa gitmediğinden emin olmak için deneyebileceğiniz bazı yöntemler şöyle;

  • Uygulamanızın mevcut son sürüme güncellendiğinden emin olun.
  • Birkaç saat bekleyin. (Bir aksaklık olabilir!)
  • Snapchat desteği ile iletişim kurun.

Snapchat puanınız ne kadar yüksek olabilir?

En yüksek Snapchat puanı ne kadar? Herhangi bir sosyal medya aracında olduğu gibi, arkadaşlarınızla iletişim kurmak için uygulamayı kullanıyorsanız en çok Snapchat’ten hoşlanacaksınız. Fakat bu konuda bir limit olup olmadığı bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.