Snapchat 3D selfie nasıl çekilir?

snapchat 3d selfie nasil cekilir

snapchat 3d selfie nasil cekilir

Snapchat, kullanıcıların 3D fotoğraflar göndermesini ve almasını sağlayan 3D Kamera Modu adlı yeni bir özelliğini daha yeni duyurdu. Peki, Snapchat 3D selfie nasıl çekilir?

Snapchat 3D selfie nasıl çekilir rehberini okuduktan sonra  Snapchat puanı nedir ve puan nasıl arttırılır? yazısını okumaya ne dersiniz?

Snapchat 3D selfie nasıl çekilir Rehberi

Bu yeni mod, yeni bir akım yaratabilecek seviyede. Özel bir şekilde hazırlanan mod, çekilen fotoğraflara derinlik katıyor. Üstelik kullanıcıların resim içinde farklı derinliklerde çerçeveler, başlıklar ve aksesuarlar eklemesine ve bunları üst üste sıralamasına da izin veriyor. Çekim sırasında ise takip edilmesi gereken adımlar şöyle;

  • Fotoğraf çekme ekranında, sağ üst köşede yer alan ok simgesine tıklayarak simgelerin devamını açın.
  • Simgeler arasında yer alan 3D seçeneğini seçin
  • 3D kamera çekimi bölümüne girdikten sonra telefonunuzu hareket ettirin. Resmin perspektifi buna göre ayarlanmaya başlanacaktır.

Not: Snapchat için mevcut özelliğin olduğu güncellemeyi almadan, selfie çekimi yapılamaz. Bu nedenle özelliği kullanmak için öncelikli olarak uygulama marketteki güncellemenizi kontrol etmelisiniz.

Kullanım ile ilgili paylaşılan video ise şöyle;

Kimler Snapchat 3D selfie özelliğini kullanamaz?

Ne yazık ki, mevcut özelliğin bir handikabı var. Yalnızca iPhone X (2017’den itibaren) veya üstü olan kullanıcılar, avantajlardan faydalanabilir ve 3D anlık görüntüler oluşturabilir. Bunun sebebi ise telefonda yer alan teknik özellikler. Snapchat’in yeni özelliği telefonun TrueDepth kamerasını kullanır (FaceID için kullanıldığı gibi) ve bu TrueDepthiPhone’un eski modellerinde yok.

Etkileyici Selfieler Yakalayabilirsiniz

Snapchat’in yeni 3D özelliği, selfie çekimlerini yepyeni bir boyuta getiriyor. ‘Derinlik’ etkileşiminin getirilmesiyle birlikte dünyanın nasıl göründüğü ve kişilerin nasıl hissettiğine dair çok daha fazla detayı, fotoğrafta bulmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.