Sihirbazlar Çetesi Film İncelemesi

sihirbazlar çetesi film incelemesi

sihirbazlar cetesi film incelemesi

Sihirbazlar Çetesi film incelemesi ile film incelemelerine devam ediyoruz. Uzun süredir blogta bir değerlendirme yazmıyordum. Aslında incelenecek filmler, izlediklerim vardı fakat hakkında inceleme yazacak kadar değerli bir filme denk gelmedim bu süre arasında.

Geçen akşam izlediğim Sihirbazlar Çetesi, baştan sona gizemle dolu, sürpriz bir sonla bitiyor. Film boyunca seyircilere karşı yapılan sihirler, sizleri de yanıltıyor. Öyle ki çoğunu gerçek sandığım halde öyle olmadığını yine film sayesinde anladım. Ayrıca sihir dünyasına dair farklı bir bakış da sunuyor.

Sihirbazlar Çetesi Film İncelemesi: Sihir mi, aldatmaca mı?

Bu konuda uzun süredir konuşulurken hız, zeka ve tabi ki bir yanıltma olarak sihirbazlar günümüzde bizleri şaşırtıyor. Filmde çok iyi numaralar var. Film olması nedeniyle bu konuda olabildiğince uç noktalara gidilmiş. Öyle ki bir banka soygunu başta çok basitmiş gibi görünse de arka planında yapılan işleri görünce oldukça uğraştırıcı ve ince planların sonucunda yapıldığını görebilirsiniz.

Şimdi Beni Görebilirsin!

Filmin orjinal adı aşağı yukarı “Şimdi beni görebilirsin” olarak tercüme edilebilir. Bu da film hakkında biraz ipucu veriyor aslında. Özellikle son sahnede bu çok iyi anlaşılıyor.

Sihirbazlar Çetesi Konusu Ne?

Filmden de anladığımız gibi intikam oldukça acıdır ve ne zaman, nereden geleceği hiç belli olmaz. Yıllar önce bir hata sonucu ölen babasının intikamını almaya çalışan Mark Ruffalo, bunu sonunda başarıyor. Film başında her ne kadar böyle bir senaryo aklınıza gelmese de film bu yönde ilerleyerek sona eriyor. Filmin son sahnesi ile beraber tüm taşlar da yerini oturuyor.

Sonuç olarak keyifli ve aksiyon dolu bir film olan Sihirbazlar Çetesi ile zevkli bir 115 dakika geçirebilirsiniz. Sahne showları, dövüş sahnelerindeki sihirler ile sizleri etkileyecek olan Sihirbazlar Çetesi, oyunculuk olarak da sınıfı geçmeyi başarıyor. Özellikle show sahnelerinde aklıma hep Açlık Oyunları filmi geldi. Oradaki konuşmalar ve ortamı filmi izlerken hep anımsadım.

Film izlemenizi tavsiye ederim. Keyifli seyirler…

sihirbazlar cetesi oyuncular
Sihirbazlar Çetesi oyuncuları

Değerlendirme

Film Puanı: 9/10
Film Hikâyesi: 9/10
Film Grafikleri: 8/10

Sihirbazlar Çetesi Film Künyesi 

Filmin adı: Sihirbazlar Çetesi
Filmin orijinal adı: Now You See Me
Filmin türü: Aksiyon, macera, gerilim
Filmin süresi: 115 dakika
Filmin yönetmeni: Louis Leterrier
Filmin yapım tarihi: 2013 / Amerika Birleşik Devletleri

Yaptığım diğer film incelemeleri için buraya göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.