Şeytanın Oğlu – Brightburn İncelemesi

seytanin oglu brightburn incelemesi

seytanin oglu brightburn incelemesi

ABD’de 19 Temmuz vizyon tarihi ile duyurusu yapılan ve kısa süre içerisinde tüm dünyada ilgi uyandıran Şeytanın Oğlu – Brightburn incelemesi ile sizlerle.

Bugüne kadar sinema dünyasında süper kahramanlar genellikle iyi yönleri ile yer aldı. Dünyayı kurtarmak, düşmanlara karşı insanlığı korumak gibi misyonları bulunan bu kahramanlar izleyicilerin de desteğini alıyordu. Fakat Şeytanın Oğlu – Brightburn ile birlikte artık şartlar değişiyor. Zira kahramanımız bu sefer iyi değil.

Şeytanın Oğlu – Brightburn İncelemesi Başlıyor!

Şeytanın Oğlu – Brightburn için özellikle yabancı kaynaklarda çok fazla bilgi mevcut. Bu bakımdan film hakkında bilgi almak da oldukça kolay. Adaletin sağlanması için baş aktör olarak görülen süper kahraman fikri, Şeytanın Oğlu – Brightburn ile birlikte değişiyor. Türkiye’de Şeytanın Oğlu olarak çevrilen filmin adı da bu konuda ilk ipuçlarını sunuyor. Brightburn evet gerçekten de Şeytanın Oğlu.

Şeytanın Oğlu – Brightburn konusu ne?

Şeytanın Oğlu – Brightburn konusu oldukça dikkat çekici. Uzaydan gelen bir bebeği bulan çift, onu evlatlık ediniyor. Böylece küçük bebek; sevimli ve masum aile ile birlikte yaşamaya başlıyor. Fakat büyüdükçe işlerin hiç de yolunda gitmemeye başlaması filmde de heyecanın artmaya başladığı sahneleri ekrana getiriyor. Kırsalda yaşayan masum aile, bebeklerinin büyüdükçe değişik davranışlar sergilemesinden şüphelense de onun nereden geldiğini dahi bilemediklerinden dolayı ne yapacaklarını da bilemiyorlar.

Pokemon Dedektif Pikachu İncelemesi

Filmin özellikle ilk başları, filmin konusunu bilmeyen kişiler için farklı izlenimler uyandırabilir. Zira bu bölümlerde farklı güçleri olduğu görülen çocuğun bir süper kahraman olacağı hissi de uyanıyor. Fakat kısa süre içerisinde şeytan olarak tanımlanmaya başlayan çocuk böylece filmindeki ince çizgiyi de izleyene aktarıyor. Brightburn’un çekilmesindeki ana fikir de bu ince çizgi olabilir. Zira Süpermen hikayeleriyle çok fazla benzerliği olmasına karşın zaman zaman sert vuruşlar ile o filmlere gönderme yaparak farkını ortaya çıkarıyor.

Brightburn oyuncuları kimler?

Brightburn filminde yer alan oyuncular ve filmdeki rolleri şöyle;

  • Elizabeth Banks … Tori Breyer
  • David Denman… Kyle Breyer
  • Jackson A. Dunn… Brandon Breyer
  • Emmie Avcısı… Caitlyn
  • Matt Jones… Noah McNichol
  • Meredith Hagner… Merilee McNichol

Brightburn filmi kaç puan aldı?

Film dikkat çekse de otoritelerden tam olarak istenileni alamadı ve bu nedenle de beklentilerin altında kaldı. İnceleme otoritelerinden alınan puanlar şöyle;

%59 Rotten Tomatoes

%45 Metacritic

2/5 Common Sense Media

Brightburn IMDb puanı ise 6,6.

Filmin resmi sayfası için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Şeytanın Oğlu – Brightburn fragmanı izle

Film için paylaşılan resmi fragman ise şöyle;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.