Pokemon Dedektif Pikachu İncelemesi

Pokemon Dedektif Pikachu incelemesi uzun zamandan beri tüm dünyada kendine yer bulan film için kaçınılmazdı. İzlediğim filmi ben de değerlendirdim.

Pokemon Dedektif Pikachu İncelemesi

Çocukluk dönemlerinin en sevimli karakterlerinden birisi olan Pikachu ve pokemonlar için böyle bir filmin ortaya çıkması, oldukça heyecanlıydı. Okuldan eve koşarak gelip TV başına geçtiğimiz günleri hatırlıyorum da Ash ve Pikachu ne kadar önemliydi bizler için. Film bu nedenle her yönüyle benden artı almayı başardı.

Pokemon Dedektif Pikachu oyuncuları kimler?

Filmde yer alan oyuncular ve oyundaki rolleri şöyle;

  • Tim Goodman olarak Adalet Smith
  • Lucy Stevens olarak Kathryn Newton
  • Howard Clifford olarak Bill Nighy
  • Hide Yoshida olarak Ken Watanabe
  •  Roger Clifford olarak Chris Geere
  • Ms. Norman olarak Suki Waterhouse

Aksiyon macera türündeki 1 saat 45 dakikalık yapımın yönetmeni ise Rob Letterman.

Pokemon Dedektif Pikachu incelemesi

İlk olarak1996 yılında tüketicilere tanıtılan pokemonlar 2016 ile birlikte başlayan Dedektifi Pikachu serisi ile günümüzdeki varlığını sürdürüyor, gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Pokemon Dedektif Pikachu hayal edebileceğim veya isteyebileceğim dünyanın en heyecan verici ve nefes kesici uyarlamalarından birisi. Yönetmen Rob Letterman uzun süredir hayranları ve potansiyel yeni hayranları için çok farklı bir evren kurgulamayı başarmış.

Pokemon görselleri için özel çalışma yapılmış

İnsanların ve Pokemon’un uyum içinde yaşadığı ve birlikte çalıştığı bir dünyanın harika bir gelişimine ek olarak, görsel efekt ekibi sadece film için oyun serisinde en fazla 60 pokemonu tasarlamak için özel olarak inanılmaz bir iş yaptı. Orijinal karakter tasarımlarını harmanlamanın bir yolunu bulan ekip, her Pokemon ve yaratık için de gerçekçi görünmeleri için katmanlar ve dokular eklemişler.

Oyuncu kadrosu söz konusu olduğunda, herkes de rolleri için mükemmel bir şekilde uyum sağlamış durumda. Pek gizli olmayan hayatıyla tanınan Ryan Reynolds, 2015’teki Paper Towns ve geçen yılki Jurassic World: Fallen Kingdom’taki rolleri ile ekranda oldukça popüler durumda olan Justice Smith, filmde lider rolünde parlıyor.

Pokemon Dedektif Pikachu konusu ne?

Özel dedektif olarak çok başarılı olan ve herkes tarafından tanınan Harry Goodman’ın kaybolması ile birlikte başlayan macerada, babasını bulmak için Tim oldukça kararlıdır. Bu sırada Dedektif Pikachu Tim’in en büyük yardımcısı olacaktır. Bugüne kadarki çalışmalara göre çok daha sevimli bir haliyle ekranlara getirilen Pikachu, Tim ile birlikte zorlu görevleri yerine getirerek babasını sağ salim bulmayı ister. Filmde ana odak noktası Ryme şehri olduğu gibi buradaki diğer pokemonlar en büyük engeller olacaktır.  Dahası, filmin sonu izleyenleri çok etkileyecek potansiyelde. Gelecekte potansiyel olarak araştırılması gereken bazı konular olmasına rağmen, bu hikaye o kadar iyi uyarlanmış ki, bu film sonrasında önümüzdeki yıllarda konunun nasıl devam edeceği izleyenler tarafından soruluyor.

Pokemon Dedektif Pikachu IMDb puanı kaç?

Pokemon Dedektif Pikachu için kuşkusuz otoritelerin neler dediği de önemli. Benim severek takip ettiğim Rotten Tomatoes sayfasında yapılan 232 yorumun yüzde 65’i olumlu yönde. 2.799 kişi de filmi sevdiğini belirtmiş. IMDb sayfasında ise 24 bin kişinin oyu ile film 7.0 almayı başarmış.

Tatsız Tatil – Wine Country incelemesi

Pokemon Dedektif Pikachu fragmanı izle

Pokemon Dedektif Pikachu fragmanı şöyle;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.