Pembe ay nedir ve en iyi fotoğrafı nasıl çekilir?

pembe ay compressor

pembe ay compressor

Pembe ay ülkemizde çok fazla bilinmese de özellikle yurt dışında oldukça popüler durumda. Belirli dönemlerde görülen ve fotoğraflanmaya çalışılan pembe ay nedir ve en iyi pembe ay fotoğrafı nasıl çekilir?

Göz attınız mı? Spotify’de 1998’den 2019’a en iyi FIFA şarkıları dinle!

Pembe ayı ne zaman ve en iyi fotoğrafın çekileceği konusunda tüm dünyada büyük bir ilgi mevcut durumda. Dünyaca ünlü astronomi hayranlarının Pembe Ay keyfi için bu Cuma günü eşsiz bir zaman olacak. Hava izin verdiği sürece, ülkeye Cuma günü dolunayın muhteşem manzarasına bakarak, pembe ay görmek mümkün.

Pembe ay nedir, tam olarak ne ifade ediyor?

Ay aslında pembeye dönüşmeyecek. Pembe ay ya da orijinal adı ile Pink Moon adı, ilkbaharda açan ilk çiçeklerden birisinden geliyor: Wild Ground Phlox. Çiçek, pembenin parlak bir tonunu açar ve geleneksel olarak ilkbahar ve Paskalya belirtisi olan Nisan ayının dolunayıyla ilişkilendirilir. Sert geçtiğinin de ilk işaretlerinden birisidir.

Türkiye2de çok fazla ilgi görmese de baharın müjdeleyicisi olarak Çim Ayı, Yumurta Ayı veya Balık Ayı da yine dikkat çeken dönemler arasında. Bunların hepsi baharın başlangıcını işaret ediyor. Ancak hiçbiri Pembe Ay kadar güzel değil. Eğer bu eşsiz dönemi yakalamak istiyorsanız, gerçek dolunay evresini saat 12.12’de başlatır. Bu saatten itibaren gökyüzünü incelemeye başlayabilirsiniz.

Pembe ay fotoğrafı nasıl çekilir?

En iyi pembe ay fotoğrafı elde etmek için, optik zumlu bir kamera ve tripoda ihtiyacınız olacak. Tripod çekim sırasında cihazı sabit tutmanızı sağlayacaktır.

En güzel pembe ay fotoğrafları

Konuya değinmişken en güzel pembe ay fotoğrafları da paylaşalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.