Oyun Oynarken Can Sıkan Ping Süresi Sistemine Genel Bakış

oyun oynarken can sikan ping suresi sistemine genel bakis

oyun oynarken can sikan ping suresi sistemine genel bakis

Çevrim içi oyunlar, günümüzde sıklıkla tercihe edilen ve İnternet aracılığıyla gerçek zamanlı oynanılan oyunlardır. Bu oyunlar oldukça keyifli ve sürükleyici olmakla beraber, çoğu zamanlar bu keyif yarıda kalmaktadır. Buna sebep ise genellikle, meydana gelen yüksek ping seviyeleridir. Ping artışı oyunları genellikle oynanılmaz hale getirir veya oyunun tüm keyfini götürerek zevksiz bir hale dönüştürür.

Ülkemizde de sıklıkla meydana gelen ping problemlerinin temelinde, sahip olduğumuz İnternet altyapısının zayıf olması gelir. Bu zayıflıklar genellikle eski tip binalarda olmakla beraber, bölgeye göre de değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca İnternet servis sağlayıcılarının sunduğu ping değerleri de genellikle yüksek seviyelerde olur.

Sizde oyun oynarken takılmalar, donmalar veya bağlantı problemleri yaşıyorsanız, ping seviyenizi ölçmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken hiztesi.online adresini ziyaret etmek ve test et butonuna basmak. Ardından site sizin bilgisayarınız ile iletişime geçerek ping değerinizi ölçümler ve işlem tamamlanınca sonuçları size sunar. Bunun yanı sıra site, İnternet indirme ve yükleme hızlarını da ölçerek size sunacaktır. Bu sayede ping miktarınız ile beraber hız miktarınızı da öğrenebilirsiniz.

Ping Nedir, Neden Olur?

Ping, İnternet üzerinden özellikle oyun oynarken veya canlı görüşmeler yaparken meydana gelen gecikmelerdir. Ping süresi ne kadar artarsa, bağlantı hızı o kadar yavaşlar ve problemler meydana gelir. Bu da görüşmeyi yarıda kesmenize veya oyunu bırakmanıza sebep olabilir. Pibg miktarını düşürmek için kendiniz birkaç farklı yöntem uygulayabilirsiniz, fakat genel manada yapılabilecek en iyi şey altyapının yenilenmesi olacaktır. Bu da İnternet sağlayıcı şirketlerine düşen bir sorumluluktur. Fakat siz gene de bir kaç yöntem ile ping seviyenizi aşağılara çekebilirsiniz.

Ping Süresini Hesaplamak İçin

Sisteminiz ile İnternet sağlayıcınız arasında yaşanan ping süresini hesaplamak için, hiztesti.online adresini kullanabilirsiniz. Siteye üzerinden ping sürenizi öğrenmek için, başlat tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Ardından İnternet sitesi sisteminize belirli oranlarda paketler gönderecek ve ardından tekrar bu paketleri karşıya yükleyecektir. Bu sayede sisteminiz ile sağlayıcı arasında sağlanan ping miktarınızı size sunacaktır. Bunun yanı sıra site üzerinden speed test işlemi de yapabilir ve sisteminizin sahip olduğu indirme ve yükleme hızını öğrenebilirsiniz.

Hiztesti.online ile Hız Testi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ping sürenizi öğrenmenizin yanı sıra Vodafone hız testi imkanı da sunan sitede, İnternet hızınızı da öğrenebilirsiniz. Bunları yaparken birkaç şeye dikkat etmeli ve ardından testleri uygulamalısınız. Dikkat edilmesi gerekenlerin başında sistemde herhangi bir indirme & yükleme işleminin olmaması, açık bir iletişim uygulaması ve oyunun bulunmaması, İnternet bağlantılı uygulamaların durdurulması gerekir.

Daha Düşük Ping Seviyeleri İçin Ne Yapılabilir?

Daha düşük ping süreleri için yapılabilecek birkaç şey vardır. Bunlardan birisi, yardımcı programlar kullanarak, oyunlarda size en yakın olan sunucuya bağlanmaktır. Bunun yanı sıra açık olan indirme işlemlerini ve yükleme işlemlerini durdurmak da ping süresini düşürecektir. Ayrıca modeme kablo aracılığıyla bağlanmak da ping sürenizi olumlu yönde etkileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.