Opera Reborn 3 incelemesi

opera yeni

opera yeni

Ön izleme sürümü ile geliştiriciler için kullanıma sunulan Opera Reborn 3 incelemesi sizlerle.

Opera’nın sektörde yerini daha da sağlamlaştırmak ve kullanıcı sayısını arttırmak adına yaptığı kritik hamlelerden birisi olan Opera Reborn 3 sürümü, Opera ve kullanıcılar adına heyecanlı bir dönemi başlattı. Chrome tekelinden kurtulmak isteyen milyonlarca kullanıcının tercih etmesi beklenen yeni versiyonda, sadelik ön planda olurken kullanım kolaylığı sağlayan yeni tarayıcı ile kullanıcıların daha iyi bir deneyim elde etmesi hedeflenmiş.

Opera Reborn 3 nasıl indirilir?

Opera Reborn 3 indir bağlantıları resmi web sitesinde paylaşıldığı gibi Opera Reborn 3 indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Tıkla: Opera Reborn 3 indir

https://www.hakangocmez.com.tr

Opera Reborn 3 nasıl kurulur?

Yukarıda yer alan bağlantıdan indireceğiniz “OperaSetupDeveloper” adlı kurulum dosyasını çalıştırarak kurulum bölümünü kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 2.12 MB büyüklüğünde olan kurulum dosyasının kurulumu yaklaşık 2-3 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Opera Reborn 3 nasıl kullanılır?

Eğer sisteminizde Opera tarayıcı kuruluysa, Opera Reborn 3 tüm tarayıcı bilgilerini içeri aktararak kullanıma hazır hale getiriyor. Yer imlerinizden ayarlarınıza kadar tüm bilgileriniz aynı şekilde yeni tarayıcıya aktarıldığı için ek bir işlem yapmanıza gerek kalmadan yeni versiyonu inceleyebilirsiniz. Ayrıca Opera olmasa da varsayılan tarayıcı üzerinden aynı bilgileriniz yine kurulum aşamasında alınıyor.

Opera ve Opera Developer farkı ne?

opera1

Simge bölümünde yeni versiyon ile klasik versiyon görünümü.
Opera Developer
kurulum sonrasındaki açılış ekranı
Klasik Opera tarayıcısındaki açılış ekranı

İki tarayıcı arasındaki ilk fark açılış ekranı ile kendisini gösteriyor. Yeni sürümde üzerinde özellikle vurgulandığı gibi sadelik göze çarpıyor. Göze çarpan bir diğer detay ise sağ üst köşeye konumlanan özel seçenekler.

Araçlar bölümü.

Resimde de göreceğiniz üzere ikonlarla süslenen bu bölümde sırasıyla geri bildirim gönder, anlık görüntü, My Flow’a gönder ve yer imlerine ekle seçenekleri bulunuyor. Burada anlık görüntü gibi yenilikler kullanıcıların tarayıcı üzerinden ekran görüntüsü almasını sağlıyor. Bu araç için özel bir inceleme gerekiyor.

Opera Reborn 3 ekran görüntüsü alma aracı nasıl kullanılır?

https://www.hakangocmez.com.tr

Sol tarafta yer alan çubuktaki ilk bakıştaki fark ise kripto cüzdanının eklenmesi.

Opera Crypto Wallet

Tıkladığınızda kullanımı ile ilgili detayların yer aldığı ilk sayfa açıldığı gibi yine bu özellik için de ekstra bir inceleme gerekiyor. Güvenlik noktasında da pek çok soru işareti barındırdığını söylemek mümkün. Sol tarafta konumlanan çubuk, ayarlar bölümünden yine kişiselleştirilebiliyor.

Opera Reborn 3 kolay kurulum ekranı

Opera Reborn 3 ile birlikte ayarlara hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz kolay kurulum bölümü hazırlanmış. Sağ üst köşede yer alan simgesine tıklayarak ulaşbileceğiniz bu bölümün ekran görüntüsü ise şöyle;

Opera Reborn 3 kolay kurulum ekranı

Bu bölümde ilk olarak aydınlık ya da karanlık olarak iki tema arasında seçim yapmanız mümkün. Eğer karanlık modu seçerseniz görünüm şöyle olacaktır;

Opera karanlık mod

Bu bölümde en çok kullanılan ayarlara yer verilmiş durumda. İndirme ayarları, gizlilik, geçmişi silme gibi ayarların dışındaki ayarlara ulaşmak istediğinizde ise en altta yer alan  seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Böylece klasik ayarlar ekranı açılıyor.

Klasik ekran ayar sayfası

Şu an için ilk bakışta Opera Reborn 3 için dikkat çeken başka bir detay bulunmazken yeni sürüm için özellikle hız ve güvenlik testleri tarayıcının kaderini belirleyecek gibi duruyor. Zira sadece tasarım anlamında bir değişiklik, koyu ve aydınlık modlar, ekran görüntüsü aracı ve kripto cüzdan Opera’nın beklenen hamlesi yapması adına yeterli olmayabilir. Tüm bunlar Chrome’da zengin bir eklenti kütüphanesi ile sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.