Opera Reborn 3 ekran görüntüsü alma aracı nasıl kullanılır?

opera ekran goruntusu

opera ekran goruntusu

Opera Reborn 3 ile birlikte sunulan ekran görüntüsü alma aracı nasıl kullanılır? Artıları ve eksileri ile Opera Reborn 3 ekran görüntüsü alma aracı incelemesi.

Eğer tarayıcı ile ilk defa tanışıyorsanız Opera Reborn 3 incelemesi bölümünü ilk olarak okumanız gerekiyor.

Opera Reborn 3 ekran görüntüsü alma aracı, tarayıcı kurulumu sonrasında ana ekranda göze çarpıyor. Sağ üst köşede yer alan araç, sağ tarafta gördüğünüz simge ile gösteriliyor. Bu simgeye basarak ekran görüntüsü almaya hemen başlayabilirsiniz.

Tıkla: Opera Reborn 3 indir

https://www.hakangocmez.com.tr

Opera Reborn 3 ekran görüntüsü alma aracı kullanım adımları

Ekran görüntüsü alma aracını kullanmak istediğiniz durumlarda bu simgeye tıklamanız yeterli. Simgeye tıkladıktan sonra ise ekran şöyle oluyor;

Opera Reborn 3 ekran görüntüsü alma aracı

Görüldüğü gibi ekranda Tam ekran yakala, yakala ve iptal olmak üzere 3 farklı seçenek sunulmuş durumda. İptal dediğinizde seçim iptal edileceği gibi yakalamak istediğiniz alanı köşelerde yer alan noktaları tutarak kolayca belirleyebilirsiniz. Daha sonrasında yakala dediğinizde ise yeni bir editör ekranı açılıyor. Bu ekran ise şöyle;

Opera Reborn 3 ekran görüntüsü alma aracı editörü

Bu bölümde ekran görüntüsü üzerinde çeşitli değişiklikler yapabileceğiniz özel ayarlara yer verilmiş durumda. Tüm işlemleri yaptıktan sonra ise sağ alt köşede yer alan resmi kaydet bölümünü kullanarak kolay bir şekilde ekran görüntüsü alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Yukarıda yer alan menüde yer alan araçlar ve işlevleri ise şöyle.

Ok aracı

 Simgesi ile gösterilen ve ok çizmenizi sağlayan bu araçta renk ve kalınlık seçebiliyorsunuz. Seçim sonrasında ise fare yardımı ile kolay bir şekilde ekran üzerinde oklar çizebilirsiniz. Araç için sunulan seçenekler ise şöyle;

Ok aracı seçenekleri
Örnek bir kullanım

Bulanık

 simgesi ile gösteriliyor. Ekran görüntüsünde belirli bir alanların bulanık olmasını ve görünmesini istemiyorsanız bu aracı kullanabilirsiniz. Tıkladıktan sonra alan seçimi yaparak bulanıklık elde etmek mümkün.


Örnek bir kullanım

Kalem

 simgesi ile gösterilen kalem aracı, çizim yapmanızı sağlıyor. Ok aracında olduğu gibi aynı seçeneklere sahip.

Başarısız bir örnek.

Selfi

Editörün en ilginç özelliklerinden birisi olan ve selfi olarak yazılan araç  simgesi ile gösteriliyor. Fakat bu özelliğin kullanılması adına sistemde kameranın olması gerekiyor. Bu yüzden bu aracı deneyemedim.

Etiket

Son araç ise  simgesi ile gösterilen etiket aracı. Seçim sonrasında seçebileceğiniz etiketler ise şöyle;

Örnek bir kullanım.

Opera Reborn 3 ekran görüntüsü alma aracı ile resim kaydetme

İşlemlerinizi yaptıktan sonra resmi kaydet bölümünü kullanarak çıkış alabilirsiniz. Yapacağınız işlemlerde sadece PNG formatı desteklendiğinden dolayı bu şekilde çıkış almanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.