Netflix istatistikleri yayınlandı 2020

Netflix istatistikleri

Netflix istatistikleri

Netflix Bu bir ilk. Netflix istatistikleri yayınlandı. 

Netflix, uluslararası işletme faaliyet sonuçlarını bölgelere göre raporlamaya başladı. Açıklamalar ABD ve Kanada için yayın gelirlerini ve üyelik bilgilerini içeriyor. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika; Asya-Pasifik ve Latin Amerika için yayınlanan abone istatistikleri, şirket tarihinde bir ilk.

Netflix istatistikleri neler söylüyor?

Netflix’in 158 milyon küresel abonesinin yarısından fazlası ve büyümesinin yüzde 90’ı ABD dışından geliyor. 2017 yılının ilk çeyreğinden bu yana, Avrupa bölgesi abonelerde yüzde 140 artış kaydetti. Asya-Pasifik bölgesindeki abone sayısı aynı dönemde üç kattan fazla artarken, Latin Amerika şu anda 2017’nin ilk çeyreğinde 15,4 milyon olan abonesini arttırdı ve 29,4 milyon aboneye ulaştı.

Tabii ki, 67.1 milyon abone içerisinde ABD ve Kanada en fazla aboneye sahip durumda. Sürpriz ise 2019’un ilk üç çeyreğinde 7.4 milyar dolara çıkması. Netflix ayrıca, Disney +, Apple TV + ve HBO Max gibi yeni akış platformlarıyla da yarışıyor. Yani büyüme daha yavaşlayabilir. Bu nedenle küresel pazar şirket için çok önemli.