Microsoft Mixer Nedir, Ne İşe Yarar?

microsoft mixer nedir

microsoft mixer nedir

Microsoft tarafından tanıtımı yapılan ve Microsoft Mixer nedir, ne işe yarar? İşte Microsoft Mixer ile ilgili tüm detaylar.

Oyunlar için canlı yayın yapan kullanıcıların bugüne kadar tercih ettiği en güçlü platform Twitch olurken, Microsoft’un bu alandaki hamlesi Mixer oldu. Microsoft Mixer olarak adlandırılan yeni bir platform ile hızlı bir şekilde yeni alana giriş yapan firma, üstelik milyonlarca takipçisi olan Ninja gibi ismi de transfer yaparak büyük bir sükse yarattı.

Microsoft Mixer Nedir?

Microsoft’un oyun yayıncılığına yönelik attığı bir adım olan Mixer sistemi, kişilerin sevdiği yayıncıları takip etmesini ve istediği takdirde kendi hesabı üzerinden canlı yayın yapmasını sağlıyor. Popüler oyun yayın platformu olan Twitch ile benzer bir hedefi bulunan Mixer, alanda fark yaratmak adına farklı özelliklerini de kullanıcılara sunuyor.

Katılımcıların canlı yayına dahil olarak oyuna müdahale edebildiği Mixer, bu özellikleri ile yayıncı ile izleyiciler arasında farklı bir rekabet başlatıyor. Üstelik oyuncular ile ilgili detaylı istatistik sayfaları da yine analizlerin yapılarak başarının ölçülmesini sağlıyor.

Snapchat puanı nedir ve puan nasıl arttırılır?

Sistemin bir diğer dikkat çeken özelliği ise oyun kolu paylaşımı. Oyun kumandası paylaşımı açıldığında izleyicilerin kontrolü sağlaması mümkün. Bu bakımdan çok daha eğlenceli, interaktif bir yapıda canlı yayınları Mixer ile görebileceğiz.

Mixer’in kısa süre içerisinde dikkat çekmesindeki en önemli etken ise Ninja’nın transfer olması. Zira şu anda ücretsiz bir şekilde takip edilebilen Ninja için direk ana sayfa üzerinden tanıtım yapılıyor. Kısa süre içerisinde 500 bin takipçi barajını aşan Ninja, sistemin tanınmasında etkili oldu. Tanıtım ise şöyle;

Microsoft Mixer Ninja Tanıtımı
Microsoft Mixer Ninja Tanitimi

Microsoft Mixer Pro Üyelik Avantajları Neler?

Microsoft Mixer sistemi için üyelik sistemi ile çalışan Microsoft, ücretsiz üyeliklerin yanı sıra Pro adı verilen özel bir üyelik tipini de kullanıcılarına sunuyor. Bu seçenekte ise Pro ile sağlanan avantajlar şöyle;

  • Reklamsız içerik
  • 2 kat EXP kazanma imkanı
  • Yeni özelliklere erken erişim imkanı
  • Premium sohbet vurgulaması
  • Mixer Geliştirme Desteği

Mixer Mobil Uygulaması İndir Seçeneği Marketlerde!

Kullanıcıların Microsoft Mixer içeriklerine mobil olarak ulaşmak istemesi halinde cep telefonları ile uyumlu mobil uygulamaları kullanması yeterli. Hem iOS hem de Android işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışan bu uygulamaları indirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları takip edebilirsiniz.

Microsoft Mixer iOS uygulaması indir

Microsoft Mixer Android uygulaması indir

Mixer Create Nedir?

Mixer Create ise cep telefonunda oyun oynayan ve canlı olarak bu oyunu yayınlamak isteyenler için geliştirilen bir uygulama. Uygulamayı indirmek için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Mixer Create iOS uygulaması indir

Mixer Create Android uygulaması indir

Microsoft Mixer Tasarımı

Tasarım olarak Microsoft çizgisinden çok fazla uzaklaşmayan yeni servisin genel görünümü şöyle;

Microsoft Mixer anasayfa
Microsoft Mixer anasayfa

Alt kısma indikçe en popüler oyunlar, yeni çıkanlar, popüler akışlar gibi uzayan bir liste mevcut. Sonsuz kaydırma desteğiyle de sitede aşağıya indikçe kullanıcıların yayınlarını incelemeniz mümkün. Örnek yayın izleme ekranı ise şöyle;

microsoft mixer yayin sayfasi compressor
microsoft mixer yayın sayfası

Microsoft’un daha hızlı, eğlenceli gibi özelliklere vurgu yaparak tanıttığı Mixer, kuşkusuz bu alanda kendine yer bulacaktır. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?




Microsoft Mixer sayfasına giriş için tıklayınız.



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.