MEBBİS Fotoğraf Küçültme Programı 2020

mebbis fotograf kucultme programi 2020

mebbis fotograf kucultme programi 2020

MEBBİS Fotoğraf Küçültme Programı 2020 ile ilgili detayları sizler için aktardım.

Eğitim kurumu/ okul idarecileri okulda çalışan personellerin fotoğraflarını MEBBİS sistemine yüklemek zorundadır. Fakat bu işlemler sırasında MEBBİS fotoğraf küçültme programı 2020 gibi programlar kullanılarak resimlerin istenen kriterlere uygun olması sağlanmalıdır. Aksi halde sistem tarafından hata mesajı verileceğinden dolayı kişilerin fotoğraf yüklemesi mümkün olmayacaktır.

MEBBİS Fotoğraf Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

MEBBİS fotoğraf yükleme işlemlerinin yapılabilmesi adına öncelikli olarak MEBBİS sistemine kurum üyeliği üzerinden giriş yapılmalıdır.

Giriş sonrasında ise açılacak olan ekrandaki menünün yardımı ile öncelikle fotoğraf işlemleri modülüne giriş yapılmalıdır.

Bu modül seçildikten sonra kurumda kayıtlı olan tüm personeller için işlem yapılabilecek ekran açılacaktır.

İl, ilçe ve kurum bilgisi kontrol edildikten sonra fotoğrafı olmayanları listele bölümünden tüm personelin kolaylıkla listelemesi yapılabilir.

Bu işlemler sonrasında fotoğraf girilmesi gereken personeller, sistem tarafından listelenmiş olacaktır.

Her bir personelin sol tarafında yer alan kırmızı dosya ikonuna tıklayarak her personel için ayrı ayrı fotoğraf yükleme ekranlarına erişim sağlanabilir.

Bu ekranda, kayıtlı fotoğraf ve yüklenen fotoğraf gibi iki farklı resim gösterilmektedir. Son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğrafların yüklenmesi istenmektedir. Bu nedenle her eğitim döneminde bu işlemlerin tekrarlanması yasal bir durumdur. 

MEBBİS Fotoğraf Küçültme Programı 2020 Nasıl Kullanılır?

MEBBİS fotoğraf küçültme işlemleri tıpkı e-okul sisteminde olduğu gibi pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Uygulamayı aşağıdaki linkten indirdikten sonra, resimli anlatımlarını aktardığım buradaki sayfaya bakarak kolayca fotoğraflarınızı MEBBİS ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Hem e-okul hem de MEBBİS milli eğitim bakanlığı tarafından kullanıma sunulan bir sistem olduğundan dolayı çalışma prensipleri de benzer durumdadır.

İndirmek için tıklayınız.

MEBBİS e okul fotoğraf küçültme işlemlerine nasıl yapılması gerektiğini öğrenmek, adım adım işlemleri takip etmek adına ise buraya tıklayınız.

MEBBİS Fotoğraf Yükleme İşleminde Nesne Bulunamadı Uyarısı 

MEBBİS fotoğraf yükleme aşamalarında kullanıcılar zaman zaman hata mesajları ile karşılaşabilir. En çok görülen hatalardan bir tanesi olan MEBBİS fotoğraf yükleme işleminde nesne bulunamadı uyarısı kullanıcıları zorlayabilmektedir. Bu tip bir hatanın alınma sebebi ise fotoğrafın uygun olmamasıdır. Bu nedenle mevcut programı deneyerek fotoğraflarınızı önceden biçimlendirmeli ve daha sonrasında biçimlendirilmiş olduğunuz fotoğrafları sisteme yüklemeye çalışmalısınız. Bu şekilde bir işlem yapmış olmanız halinde sistem tarafından herhangi bir uyarı mesajı paylaşılmayacaktır.

MEBBİS fotoğraf yükleme ekranına giriş yapmak için tıklayınız.

MEBBİS Fotoğraf Küçültme Programı 2020 için herhangi bir sorun yaşadığınızda destek için altta yer alan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.