Mario Kart Tour İncelemesi

mario kart tour incelemesi

mario kart tour incelemesi

Bugüne kadar Nintendo’nun mobil oyunları, konsollardaki Nintendo oyunu oynama zevkine yeterince yaklaşamadı. Fakat yeni oyun, bu konuda şartları değiştirebilir. İşte Mario Kart Tour incelemesi ile yeni oyuna kısa bir bakış.

Mario Kart 8’de görülen birçok kart, karakter ve yarış pistine sahip olan Mario Kart Tour, bu açıdan çok büyük yenilikler getirmiyor. Ancak dokunmatik ekranlı cihazlara uygun mekanikler ve kontrolleri ile birlikte oyunda ciddi bir değişikliğe gidilmiş durumda. Oyunu oynamak için ekranda sadece sola veya sağa kaydırmanız yeterli. Bu açıdan oyuncular zorlanmadan oyuna dahil olabilir.

Mario Kart Tour İncelemesi – Oyun Nasıl Oynanıyor?

Direksiyon kontrolü ve sürüklenme ilk başta garip gelse de kısa süre içerisinde oyuna alışıyorsunuz. Basitlik veya biraz daha fazla detaylı kontrol isteyenler için Nintendo birkaç kontrol seçeneği sunuyor. Ben oyunu oynarken sağa ve sola kaydırmayı tercih ettim.

Şu anda, Mario Kart Tour çeşitli kupalar kazanmaya odaklı. Her kupa, oyunculara bir beceri veya oyun türünü öğretmek için üç adet iki turluk yarış ve bir deneme parkuru içeriyor. Çok sayıda kupa var ve bu kupaları açmak için yıldız kazanmanız gerekiyor.

Mario Kart Tour Kontrol Tuşları

Oyunda iki farklı kontrol seçeneği mevcut. Dilerseniz ekranda sağa ve sola kaydırma yaparak isterseniz de sağa ve sol butonlarına basarak kontrolü sağlayabilirsiniz. Nesneleri kullanmak adına ise ekrana dokunmanız yeterli. Oyunda gaz ya da fren tuşu bulunmuyor.

Mario Kart Tour Oyununa Giriş

Mario Kart Tour oyununu oynamak isteyenlerin öncelikli olarak oyun içinden kayıt işlemlerini yaptırması gerekiyor. Tarayıcı üzerinden açılacak ekrandaki Nintendo hesap işlemlerini yaptıktan sonra son olarak oyundaki ilerlemenizi kaydetmeniz için bu hesabı kullanmanı ve linkleme işlemlerini yapmanız yeterli. Sonrasında oyuna dahil olarak oynamaya başlayabilirsiniz. Eğer oyunu uygulama mağazalarda bulamıyorsanız biraz daha beklemeniz gerekebilir. Zira oyuna ön kayıt yaptırdığım için oyuna dahil olmayı başardım.

Mario Kart Tour Yarış İçi Özellikleri

Mario Kart Tour’da, yarış pistinde işleri karıştıracak ve dengeleri değiştirecek güçlü eşyalar var. Frenzy modu gibi özel modlarla da yine oyunculara karşı avantaj elde edebilirsiniz. Yollarda bulunan soru işaretli kutulardan, random şekilde çeşitli güçler elde edebilirsiniz. Bunları kullanmak için ise ekrana dokunmanız yeterli.

Yarışlarda elde ettiğiniz başarı, yıldızlar ve paralarla ödüllendiriliyor. Aynı zamanda hem yarışçı hem araç hem de güçlendiriciler için avantajlar sağlayabiliyor, oyuncunun gücünü daha da arttırabiliyorsunuz.

Mario Kart Tour Ücretli Mi?

Oyun, ücretsiz. Fakat isteğe bağlı oyun içi satın alımlar mevcut. Güçlü internet, uyumlu akıllı telefon ve Nintendo hesabınızın olması ise oyunu oynamanız için yeterli.

Mario Kart Tour İçin Benim Görüşüm

Oyun için beklentim, hazırlık aşamasında fazla olsa da oyunu indirdikten sonra 1 saat bile oynamadım. Oyunu oynarken bizim ufaklık da oynamak istedi ve 5 yaşındaki bir çocuk ilk yarışında üçüncü oldu. Zira oyunda hiçbir şey yapmasanız dahi kolaylıkla yarışı bitirebiliyorsunuz. Oyun içi nesnelere çarpma gibi bir durum söz konusu değil ve bir şekilde oyun sizi yol içerisinde tutuyor. Bu nedenle gerçeklikten biraz uzak. Bu nedenle özellikle belirli bir yaş üzerine hitap etmeyen oyun, çocuklar tarafından sevilecektir. Fakat bu durum Nintendo ve oyun için ne derece tatmin edici olacak, bunu zaman içerisinde göreceğiz.

Mario Kart Tour Abonelik Paketi Neler Sunuyor?

Oyun içi avantajlar elde edebileceğiniz bir abonelik sistemi de mevcut. Aylık ücreti ise 4.99 Dolar. Fakat bu ücretin Apple Arcade ile aynı fiyat olması, en üzücü yanlardan birisi. Bir yanda Apple Arcade avantajları varken, niye Mario için abonelik alınır? Üstelik altın öğeler ve yüksek hızlı yarış modu gibi basit, sınırlı avantajları.

Mario Kart Tour İnceleme Özeti

Kısacası: Nintendo’nun klasik yarış oyunlarının iyi görünümlü, ancak sığ bir şekilde yeniden ele alınan modeli olarak oyun çok fazla bir şey vaat etmiyor.

Artıları: Oyun içi müzikler ve efektler kulağa hoş geliyor. Sürekli ilerleme ve birinci olma duygusu bağımlılık yapabilir.

Eksileri: Çok pahalı aylık abonelik. Çok oyunculu mod yok.

Puan: 3/10

Mario Kart Tour Tanıtım Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.