Magnus Uygulaması Ne İşe Yarıyor, Nasıl Kullanılıyor?

magnus uygulamasi ne ise yariyor nasil kullaniliyor

magnus uygulamasi ne ise yariyor nasil kullaniliyor

Tanıtımı yine yapılan Magnus uygulaması ne işe yarıyor, nasıl kullanılıyor? Dikkatimi çeken uygulamayı sizler için derledim.

Bir şarkı duyduğunuzda hoşunuza giderse Shazam ile bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Şarkının adını, şarkıcıyı dahi bilmeseniz Shazam’a müziği dinleterek şarkıyı bulabilirsiniz. Bu yoldan çıkan yeni bir uygulama Magnus ise sanata yöneliyor.

Magnus Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Uygulama geliştiricileri, Shazam ile benzer bir çalışma prensibine sahip olan Magnus uygulamasını tanıttı. Gerçek bir sanat deneyimi mottosu ile tanıtılan Magnus, gördüğünüz bir sanat eserinin kim tarafından yapıldığını bulabiliyor. Üstelik sadece kim olduğunu bulmakla kalmıyor, size bu sanat eserinin unvanını ve en son kaç paradan satıldığı bilgilerini de sunuyor. Fiyat etiketi gibi bir ayrıntı, müze ziyaretinde bile görmeyeceğiniz bir bilgi.

Magnus İle Sanat Parmaklarınızın Ucunda

Uygulama, açık artırmalardan ve galeri satışlarından hem tarihi hem de son fiyatları gösterebiliyor. Bu bakımdan arka planda geniş bir bilgi havuzu oluşturulmuş. Uygulama sadece bilgi vermekle kalmıyor, bu alana ilgi duyanların güncel piyasayı takip etmesini de sağlıyor. Böylece bir sanatçının sanat eserlerinde nasıl bir fiyat çizgisi yakaladığı, düşüşleri ve yükselişleri de görülebiliyor. Üstelik bir sanatçını seçtiğinizde sanatçının eserlerinin nerelerde sergilendiğini de yine uygulama aracılığı ile görebilirsiniz.

Magnus Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Basit bir tarama işlevi bulunan uygulamanın çalışma prensibi ise şöyle;

magnus nasil kullanilir
magnus nasil kullanilirgu

Sanat Galerini Kolayca Bulun

Uygulama aynı zamanda yakınınızdaki sanat merkezlerini bulmanıza da yardımcı olur. Yakınlarınızdaki galeriler ve müzeler ile güncel gösterileri ve saatleri hakkında bilgi sunarak kişilerin sanatsal etkinlikleri takip etmesi de kolay hale gelmekte.Telefonlar için geliştirilen uygulamanın tüm bu özellikleri oldukça etkileyici.

Resmi tanıtımdan;

2013 yılında kurulan ve New York merkezli olan Magnus, sanatla ilgilenen herkese – yenilerden, ciddi sanat koleksiyonerlerine- sanat deneyimlerini Magnus uygulaması aracılığıyla izlemenin, keşfetmenin ve paylaşmanın bir yolunu sunuyor. Hem en gelişmiş teknolojileri hem de yılların yorulmak bilmeyen veri derlemesi ve manuel veri girişi kullanarak, yalnızca galeriler ve müzayedelerin fiyatlarını değil, aynı zamanda galerilerin, müzelerin vb. sergi tarihlerini de gösteren benzersiz bir platform yarattık.

Şeffaflığın, sanat dünyası için iyi olduğuna inanıyoruz. Magnus, hem yeni koleksiyonerlerin ilgisini çekecek hem de mevcut alıcılara sanattan daha fazla zevk almak için parmaklarının ucunda bir araç sunarak alanın büyümesine yardımcı olacak.

Uygulama ile ilgili daha detaylı bilgiyi resmi sayfada bulabilirsiniz. Bakınız.

Resmi tanıtım videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.