(Law Abiding Citizen) Adalet Peşinde Film İncelemesi

Çok sevdiğim aksiyon filmleri arasında girmeyi başaran Adalet Peşinde (Law Abiding Citizen), heyecan dolu 109 dakika sunuyor. Adalet Peşinde Film İncelemesi sizlerle.

Gerard Butler ve Jamie Foxx’un başrolleri paylaştığı film, Clyde Shelton’un (Gerard Butler) eşi ve çocuğunun gözü önünde öldürülmesi ile başlıyor. Avukatın mahkemede yaptıklarını sindiremeyen Clyde Shelton, tüm sisteme karşı mücadelesini başlatıyor.

Adalet Peşinde Film İncelemesi

Üstün zekası ile farklı planlar yaparak hepsini uygulamaya başlayan Clyde Shelton, başlarda oldukça başarılı olsa da filmin sonlarında beklenmedik bir şekilde başarısızlığa uğruyor. Bu son sahne her ne kadar bende hayal kırıklığı yaratsa da farklı bir şekilde bitmesi en azından filmi klasik sınırlardan da çıkarmayı başarıyor. Filmin son sahnelerine kadar çoğu şey gizemini koruyor. Bu da kuşkusuz, filmi daha da heyecanlı kılarak akıcılık sağlıyor.

Adalet var mı?

Filmde adalet ve sisteme dair pek çok vurgu yapılıyor. Özellikle Clyde Shelton’un mahkeme karşısına çıktığında serbest bırakılacak olmasına rağmen sisteme sitem etmesi oldukça etkileyici sahneler arasındaydı. Bu noktada aslında karakterin asıl amacı da ortaya konmuş oldu. Sistemi bozanları ortadan kaldırmak ve bu adil olmayan düzeni bir şekilde kurtarmak!

Bu şekilde gelişen ve olayların sonunda netliğe kavuşturulduğu Adalet Peşinde izlenmesi gereken filmler arasında. Bu nedenle mutlaka bir ara göz atmalısınız.

Keyifli seyirler…

Değerlendirme

Film Puanı: 7/10

Film Hikayesi: 9/10

Film Grafikleri: 6/10

Adalet Peşinde Film Künyesi

Filmin adı: Adalet Peşinde

Filmin orijinal adı: Law Abiding Citizen

Filmin süresi: 109 dakika

Filmin türü: Gerilim, aksiyon, suç

Filmin yönetmeni: F. Gary Gray

Yapım: 2009 – ABD

Diğer film incelemeleri için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.