Kişisel Blogta Neler Yazacağım?

kisisel blog yazari

kisisel blog yazari

Yazmayı seviyorum ve editörlük benim için vazgeçemeyeceğim bir tutku. Fakat tam zamanlı bir işte çalışmak zorunda olduğum için editörlük noktasında artık vaktim oldukça kısıtlı ve vaktimi daha çok aileme ayırmayı tercih ediyorum. Fakat daha az zamanımı alacak, yazma isteğimi karşılayacak ve bana farklı bir heyecan yaşatacak kişisel blog bu dönemde aslında ilaç gibi geliyor. Bu yüzden de yazmayı bırakmamak ve yeni dönemde kendimi geliştirmeye devam etmek adına kişisel blog açmaya karar verdim.

“Kullanıcı dostu içeriklerle faydalı bir blog oluşturmak istiyorum. “

Yazacağım alanları belirlerken olabildiğince küçük alanlar belirlemek istesem de genel tabloya baktığımda geniş bir alan üzerinde yazacağımı rahatlıkla söyleyebilirim. Sitede genel olarak yer alacak konular şöyle;

Sosyal Medya Dünyası

Sosyal medya yönetiminde görevlendirildiğim için bu konuda sürekli araştırmalar yapıyorum. Genel deneyimlerim, sektörde yaşanan son gelişmeler ve daha iyi bir yönetim için ipuçları bu bölümde olacak.

Teknoloji Dünyası

Ziyaretçilerin belki de en çok şaşıracağı ya da yakıştıramayacağı bölümlerden birisi olacak. Zira bu bölümde teknolojik gelişmelere yer vereceğim. Yeni haberler, gelişmeler bu bölümde olacak. Bunun en önemli sebebi ise teknoloji editörü olmam. Bu bölüm bir anlamda benim referansım ve vitrinim olacak. Aynı zamanda teknoloji alanından kopmamam ve sektörü takip ederek yazma yeteneğimi geliştirmem için bu alanda da paylaşımlar yapacağım.

Türkiye’de Yaşamak

Türkiye’de yaşanan her türlü gelişmelere yer vereceğim bu alanda kendi düşüncelerim ağırlıkta olacak ve dikkat çeken fakat çok fazla gündeme gelmeyen olayları buraya taşıyacağım.

Analizler & Raporlar

Bugüne kadar hiçbir sitemde analiz ve raporlara yer vermemiştim. Güncel ve doğru kaynaklardan alacağım veriler doğrultusunda yorumlamalar ve çıkarımlar yapacağım.

Teknoloji (Nasıl Yapılır? / Sorunlar & Çözümler)

VLOG ağırlıklı olacak bu bölüm teknoloji haberleri ile benzer bir çizgide gidecek. Özellikle Youtube hesabının ön plana çıkacağı teknoloji dünyasında kutu açılışlarından yeni ürün denemelerine kadar farklı içerikleri bulabileceksiniz.

İncelemeler (Kitap, Film & Dizi, Ürün ve Oyunlar)

İlk günden itibaren en dikkat çeken ve ilgiyle takip edilen kategorilerimden birisi. Film, dizi ve kitaplar için değerlendirmelerim yine burada olacak. Bunların yanı sıra özellikle mobil oyunlar için incelemeler, ilk bakış videoları ve incelemelere yer vereceğim. VLOG kısmı için de en önemli içerik kaynaklarından birisi oyunlar bölümü olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.