iPhone Siri Geçmişi Nasıl Silinir?

iphone siri gecmisi nasil silinir

iphone siri gecmisi nasil silinir

iPhone Siri Geçmişi Nasıl Silinir? içeriği, iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Siri asistanı kullanan kişiler için hazırlanmıştır.

Apple Siri asistanda yapılan aramaları silmek için bir dizi yenilik üzerinde çalışacağını duyurdu. Peki, iPhone Siri geçmişi nasıl silinir?

iPhone Siri Geçmişi Nasıl Silinir – Adım Adım İşlemler

iPadOS 13.2, iOS 13.2, Apple tvOS 13.2, WatchOS 6.1 ve MacOS 10.15.1 versiyonları ile birlikte cihazlarda Siri geçmişine müdahale etmek mümkün hale geldi. Kullanıcıların Siri ve Dikte geçmişini silmelerini kolaylaştıran Apple, kullanıcıların tüm Siri verilerini silmelerini sağlayacak. Üstelik sunucularından silinecek olan bu bilgilerle birlikte güvenlik de böylece sağlanabilecek.

iPhone Siri Geçmişi Silme Ayarları Nerede?

Siri arama geçmişi silme ya da Siri arama önerileri silme gibi arayış içerisinde olanlar için bu işlemler çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bu yeni seçeneklere doğrudan Ayarlar üzerinden erişilebilir. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

Ayarlar > Gizlilik > Analytics ve İyileştirmeler  > Siri ve Dikteyi Geliştir

Ayarlar > Siri & Search > Siri‌ ve Dikte Geçmişi > Siri‌ ve Dikte Geçmişini Sil

Siri üzerinden yapılan otomatik metin transkripsiyonları Apple’a otomatik olarak iletilmektedir. Bu ayarlar üzerinden yapacağınız değişiklikler ise bu işlemleri durdurmaz. Bu nedenle hala güvenlik noktasında bazı çekinceler var. Bu bilgiler, çalışanlar ve mühendisler tarafından detaylı bir şekilde incelenebilir durumda.

Siri Kestirmeleri Silme İşlemleri

Siri kestirmeleri için de benzer şekilde destek almak mümkün. Siri önerilen kestirmeleri silme ya da Siri kestirmeler silme gibi işlemlerinizde ayarlar bölümünden kolay bir şekilde destek alabilirsiniz. Kullanıcıların bu işlemleri yaparken dikkat etmesi gereken en önemli detay, mevcut sürümün yüklü olup olmadığı. Zira yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulan bu yenilikten yararlanmak ve yeni Siri geçmiş ayarlar ekranına ulaşmak adına mutlaka güncellemenin alınması gerekiyor.

Apple tarafından bu versiyonların öncesine herhangi bir şekilde destek verilmezken, ilerleyen dönemlerde ve yeni çıkan cihazlarda bu ayarların otomatik olarak yer alması bekleniyor.

Bir önceki yazım: LOL Taktik Savaşları Nasıl Oynanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.