iPhone 12 5nm işlemci ile gelebilir

iPhone 12 5nm işlemci

iPhone 12 5nm işlemci

Apple 12 5 nm işlemci ile gelebilir. İşte konuyla ilgili yeni detaylar.

Apple önümüzdeki yıllarda iPhone 12 akıllı telefonlarında bir takım değişiklikler yapmayı planlıyor. iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max olması beklenen üç cihazın tanıtılması sürpriz olmayacak.

Önümüzdeki yıllar için yayınlanan bir rapora göre iPhone’lar 5nm işlemci ile gelecek. Mevcut Apple A13 Bionic yongası 7nm tercih edilirken gelecek yıl bu konuda bir yeniliiğe gidilebilir.

iPhone 12 5nm işlemci artısı ne olacak?

Apple’ın A13 Bionic işlemcisi zaten çok verimli. Ancak önümüzdeki yıllarda 5nm A14 ile gelebilir. Bu yeni sistem, iPhone işlemciyi daha verimli hale getirebilir. Ayrıca pil ömrü, yeni 5nm işlemci ile gelecek yıl daha da gelişebilir.

İlgili Haber: iPhone 11 ile çekilen örnek fotoğraflar

Cep telefonlarına tasarım değişiklikleri geleceği de söyleniyor. Tüm modellerin OLED ekran kullanması bekleniyor. Apple’ın çentiği küçültmesi veya cihazdan tamamen çıkarması da beklentiler arasında.

Apple gelecek yıl ilk 5G akıllı telefonunu tanıtacak, iPhone 12 serisinin hepsinde 5G olup olmayacağı henüz belli değil. Ayrıca kameralarda bazı güncellemeler ve bu yılki modellerden daha fazla RAM olması bekleniyor.