iPhone 11 Pro ile çekilen fotoğraf örnekleri

iphone 11 pro ile cekilen fotograf ornekleri

iphone 11 pro ile cekilen fotograf ornekleri

Apple tarafından tanımım yapıldıktan sonra tüm dünyada büyük ilgi gören iPhone 11 Pro ile çekilen fotoğraf örnekleri de oldukça etkileyici. İlgi duyanlar için Ünlü seyahat fotoğrafçısı Austin Mann’ın fotoğraflarını derledim.

Ünlü seyahat fotoğrafçısı Austin Mann, resmi sürümünden önce yeni iPhone 11 Pro’da bulunan yeni kamera özellikleri ile ilgili düşüncelerini paylaştı ve kamaradan övgüyle bahsetti. Ünlü ismin yaptığı bu değerlendirmede tüm dünyada dikkat çekmeyi başardı.

Apple İle Özel Bir Ortaklığı Var

Austin Mann’ın Apple ve Apple ürünleri için özel bir önemi var. Zira geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Apple tarafından Mann’a cihazlar piyasaya sunulmadan önce deneme şansı verdi. Bu bakımdan ünlü isim tarafından yapılan değerlendirmeler, cihazları almak isteyenler için de önemli bir veri sunuyordu. Mann iPhone 11 Pro’da yeni ultra geniş lensi, gece modunu ve küçük sistem geliştirmelerini deneyerek detaylı bir şekilde aktardı. Ayrıca, kullanıcıların standart geniş lensle çekim yaparken karenin dışındaki sahneyi görmelerini sağlayan bir kamera uygulaması seçeneği “Çerçevenin Dışını Yakala” da yine bu değerlendirmelerde ele alındı.

iPhone 11 Pro Çerçevenin Dışını Yakala Özelliği

Bu yıl tanıtılan en ilginç kamera özelliklerinden birisi “Çerçevenin Dışını Yakala” olacak. Zira geniş (26 mm) ile çekim yapıyorsanız iPhone 11 Pro bu çekim sırasında ultra geniş (13 mm) ile de çekim yapıyor. Böylece çekim sonrasında fotoğrafların çerçeveleri hakkında detaylı bir şekilde işlem yaparak kareyi belirlemek mümkün hale geliyor. Yazılım, kenarlarda bir insan algılarsa çerçevenizde bu tip alanları kırpmak isteyebileceğinizi belirtmek için küçük bir simge gösteriyor. Bu özelliğin bir parçası olarak, çekim karesinin hemen dışında ne olduğunu  görmek mümkün ve bir o kadar da etkileyici. Ultra geniş çekimler bu açıdan iPhone 11 Pro ile birlikte kullanıcı cezbedecek.

Snapchat 3D selfie nasıl çekilir?

iPhone 11 Pro Gece Modu Özelliği 

Gece modundan bahseden Mann, Apple’ın yeni teknolojisini adeta göklere çıkarıyor. Mann, Apple’ın Gece modunun teknik bir sorunu çözmenin ötesinde sanatsal ifadeyi de derinlemesine dikkate aldığını söylüyor.  Mann, özellikle geleneksel kameralarla karşılaştırıldığında, iPhone’un Gece modunun öne çıkmasına neden olan şeyleri daha derinlemesine inceleyerek teknik detayları da aktarıyor. Mann’a göre iPhone gece modu çekiminde aşırı pozlanmış, az pozlanmış, uzun pozlamalı çekim serisini birlikte çekiliyor. A13 Bionic ile güçlendirilmiş iPhone, tüm bu çekimleri bir araya getirdiği gibi dengeli bir görüntü de oluşturabiliyor. Bu bakımdan Apple’ın yeni oyuncağı, diğer pek çok DSLR’nin yapamadığını da yapabiliyor. Bu yöntem, kullanıcıların elde çekim yapmalarını ve keskin bir görüntü elde etmelerini de sağlıyor.  Üstelik bir tripod yardımı olmadan!

2012’de tanıtılan iPhone 5’teki panorama modunun tanıtılmasından bu yana Apple’ın kamerada gerçekleştirdiği en büyük yeniliklerden birisi olarak dikkat çeken  iPhone 11 Pro tüm bu özellikleri ile kamera konusunda pek çok listede ilk sırayı almaya aday.

iPhone 11 Pro ile çekilen fotoğraf örnekleri

iPhone 11 Pro ile çekilen fotoğraf örnekleri ise şöyle;

Gece modunda çekilen bir görüntü - iPhone 11 Pro
Gece modu
Geçiş açıda çekilen bir görüntü - iPhone 11 Pro
Geniş açıda çekilen bir görüntü – iPhone 11 Pro
iPhone XS iPhone 11 Pro gece modu karşılaştırması
iPhone XS iPhone 11 Pro gece modu karşılaştırması
iPhone XS iPhone 11 Pro gece modu karşılaştırması
iPhone XS iPhone 11 Pro gece modu karşılaştırması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.