Google Duo web nasıl kullanılır?

Google tarafından tarayıcı üzerinden erişime açılan Google Duo web nasıl kullanılır? İşte Google Duo web servisi ile ilgili tüm işlemler.

Google Duo web servisi Google tarafından aktif hale getirildi. Google Duo web nasıl kullanılır rehberi ile siz de web versiyonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tanıtım sonrasından bugüne kadar Google Duo; akıllı telefon, tablet ve Chromebook’ların çoğuyla sınırlı kalmıştı. Şimdi ise Google Duo görüntülü sohbet servisi; dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlar üzerinden internet tarayıcısı ile erişilebilir durumda. İşte Google Duo web kullanımı ile ilgili detaylar.

Google Duo web neler sunuyor?

Google Duo web tarayıcı tabanlı olduğundan, gelen aramalar ve diğer uyarılar için tarayıcı bildirimlerini kullanabilmek de mümkün olacak. Ancak Google cephesinden Google Duo web ile ilgili resmi bir tanıtım yapılmadığı için şu an için tüm özellikler hakkında net bilgiler mevcut değil.

Tarayıcı üzerinden Google Duo web nasıl kullanılır?

Google Duo web kullanmak istiyorsanız öncelikli olarak aşağıda yer alan bağlantı üzerinden Google’ın Google Duo web sayfasına erişim sağlayın.

https://duo.google.com/

Google Duo web sayfasına giriş yaptığınızda aşağıda görüldüğü gibi bir karşılama ekranı açılacaktır.

google duo web
Google Duo Web karşılama ekranı.

Burada eğer hesabınız yoksa hesap oluştur bölümünü kullanmanız gerekir. Bu bölüme erişim sağladıktan sonra ise telefon numaranız istenecektir. Numara girişi sonrasında ise doğrulama kodu telefona gönderilecek ve doğrulamayı girmeniz istenecektir.

Kurulum gerektirmeyen en iyi portable uygulamalar 2019
google duo web
google duo web
google duo web
google duo web

Eğer hesabınız varsa diğer seçeneği seçerek giriş bölümüne erişebilirsiniz. Bu sayfa ise şöyle;

google duo web
google duo web

Giriş aşamalarını geçtikten sonra ise web servisi aktif hale gelecektir. İstediğiniz kişiye mesaj gönderebilir, mesaj ve aramalar alabilirsiniz.

google duo web
google duo web

Bu işlemleri yaparken tarayıcı üzerinden servislere izin vermeniz gerekmektedir.

google duo web
google duo web

1 thought on “Google Duo web nasıl kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.