Getaway Film İncelemesi

getaway film incelemesi

getaway film incelemesi

Aksiyonun hiç azalmadığı Getaway film incelemesi ile sizlerle.

Getaway Film İncelemesi: Bir kaçış filmi…

Getaway’de eski bir yarışçının tekrar sahalara dönüşüne tanıklık ediyoruz. Tabi bu dönüş isteyerek olmuyor. Karısı kaçırılan ve birden kendini anlamsız olaylar içerisinde bulan baş karakterimiz Brent Magna, karısını kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Özel zırhlı ve teknolojiyle donatılmış bir araç ile şehrin altını üstüne getiren Magna, bu serüveninde yalnız kalmıyor. Filmin sonunda ise bilinmezlikler sürüyor fakat yine de mutlu son…

Diğer film incelemeleri için buraya göz atabilirsiniz.

Fazla teknolojik…

Film fazla teknolojik. Bir USB kablosu bağlanan tabletten hemen her şey öğreniliyor. Ya The kid denilen kız çok zeki ya da iş biraz abartılmış. Bu noktada filmde yer yer bazı eksiklikler göze çarpıyor. Bu kadar teknoloji içinde hala kaçış noktasını bulamamak ve filmin sonunda sanki süper bir şeymiş gibi vurgulayarak kaçışı bulmak da tuhaf.

Kaçış, kaçış ve kaçış…

Film sadece bunun üzerine kurulmuş durumda. Filmde bol bol lastik sesi dinliyor insan. Polis silenleri, şehrin dört köşesinde kovalamacalar bitmek bilmiyor, ta ki filmin sonuna kadar. Bu kadarı insanı sıkıyor doğrusu. Özellikle beceriksiz polisler insanı biraz sinirlendiriyor. Ayrıca sahneler epey abartılmış durumda. Zırhlı bir aracı kovalayan iki motordan kaçmak bu kadar zor olmasa gerek. Üstelik bu kadar yüksek hızlarda yolda ilerlerken bir fren yapsan zaten motorlar arka cama yapışacak. Aksiyon yapacağız diye gerçeklikten uzaklaşmaya çok da gerek yok aslında. Zira gerçekten insan sıkılıyor.

Bu Nasıl Aile Film İncelemesi (We’re the Millers!)

Sonuç olarak Getaway…

Sonuç olarak Getaway yer yer sizi sıkabilecek bir aksiyon filmi… Konu itibari ile her ne kadar farklı olsa da daha iyi bir şekilde işlenmesi gereken film boş zamanları doldurabilir.

Keyifli seyirler…

Dan Brown Cehennem Kitap İncelemesi

Getaway Film Künyesi

Filmin adı: Getaway

Filmin orijinal adı: Kaçış

Filmin süresi: 90 dakika

Filmin türü: Gerilim, aksiyon, suç

Filmin yönetmeni: Courtney Solomon

Yapım: 2013 – ABD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.