Filipinli Bakıcıların İngilizceleri ve Çocuklara Faydaları

Artık çoğu anne baba çalışan ebeveynler kategorisinde bulunuyor ve çocuklarına ya bakıcı tutuyorlar yada kendi annelerine emanet ediyorlar. Özellikle yabancı bakıcılar son zamanlarda daha yaygın bir hale gelmiştir. Filipinli bakıcılar ise aralarında en yaygın olarak talep edilendir. Faydaları çok daha fazla olduğu için Filipinli bakıcı seçilmektedir. Pek çok firma da bunun ayarlamasını yapmaktadır.

Etkili İngilizceleri ile Çok Farklı

Filipinli bakıcılar İngilizce konusunda oldukça gelişmiş kişilerdir. Çocuğunuzun okul öncesi İngilizce eğitimi almasını sağlar, eğer okula gidiyorsa da diğer çocuklarda daha hızlı konuşmasına yardımcı olur. Evde ödevlerine yardım eder ve pratik yaparak onunla bol bol İngilizce konuşur. Bu sayede ana dili gibi daha yatkın olur. Yabancı bakıcılar arasından Filipinler işte bu yüzden çok sık tercih edilmektedir. Diğer faydalarını da şu şekilde sıralayabiliriz;

Güler yüzlü ve merhametliler

Haberlerde de karşımıza çıktığı gibi bazı bakıcılar çocuklara kötü davranıyor, kötü sözler söylüyor hatta dayağa bile kalkışıyorlar. Filipinli bakıcılarda böyle bir söz konusu dahi değildir. Onlar her zaman çocuklara karşı merhametli yaklaşır, sıcakkanlı ve samimi bir tutum sergilerler. Çocukları korkutacak veya incitecek her türlü söz ve davranıştan kaçınırlar. Çocuk olsa dahi saygısızlık asla yapmazlar. Bu yüzden çocuklarınızı güvenle Filipinli bakıcılara emanet edebilirsiniz.

Disiplinliler

Filipinli bakıcılar eğlencelidir, çocuğunuzun evde sıkılmasına izin vermeden tüm günlerini onunla vakit geçirerek, oynayarak sürdürebilirler. Fakat bir o kadar da disiplinlerdir. Önceliği ödevlerine ve diğer sorumluluklarına verirler, ardından oyun oynamalarına izin verirler. Bu sayede çocukların sorumluluklarının bilincinde olmasını sağlarlar. Disiplini ise sert bir dille korumazlar. Yapıcı konuşarak, niyetlerini açık bir şekilde belli ederler. Çocukları korkutmazlar, onlara disiplinli olmayı öğretirler.

Sabırlılar

Her çocuk bir değildir, bazıları çok daha haylaz ve yaramaz olabilir. Bu durum her bakıcının kaldırabileceği bir şey değildir. Filipinli bakıcılar ise her durumu anlayışla karşılayabilecek bir sabra sahiptir. Çocuklar yaramaz olsa bile onlara güzel dille yapmaları gerekeni anlatmaya çalışırlar. Gerektiğinde ceza ve ödül yöntemlerini de kullanırlar.

Zaman Yönetiminde İyiler

Zamanı iyi bir şekilde kullanırlar, çocukların ödevlerini, beslenme ve uyku saatlerini her zaman düzenli bir şekilde takip ederler. Onlara bir anne gibi yaklaşırlar. Her işi zamanında yapmayı öğretirler ve uygulamaya da dökerler. Bu sayede her şeye vakitleri kalır. Anne baba eve geldiğinde çocuğun ödevleri çoktan bitmiş olur.

Filipinli Bakıcıya Nereden Ulaşılabilir?

En güvenilir Filipinli bakıcıya ulaşmak istiyorsanız internet sitelerindeki firmalara göz atabilirsiniz. Filipinli bakıcı İstanbul şeklinde arama motoruna yazdığınızda karşınıza çıkacaktır. Bu firmalar size farklı hizmetler sunmaktadır.

Bu hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Filipinli bakıcı
  • Filipinli dadı
  • Filipinli bebek bakıcısı
  • Filipinli çocuk bakıcısı

Bazı aileler bakıcıların yatılı kalmasını isteyebilir, bu hizmette mevcuttur. Böyle durumlarda Filipinli bakıcı fiyatları değişiklik gösterebilir. Bu sitelerden bakıcıların nasıl avantajları olduğu hakkında daha fazla detay öğrenebilir, ailelerin yorumlarını okuyabilirsiniz.
Filipinli bakıcı ücretleri ise uzman ellerde olduğunu hatırlatacak fakat her bütçeye uyacak şekildedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.