Facebook Photos liked by me nedir?

Facebook Photos liked by me nedir? Facebook arkadaş listenizdeki kişilerin beğendiği fotoğrafları Photos liked by aramaları ile kolayca görebilirsiniz.

facebook like

facebook like

Facebook’ta yer alan arama çubuğu sadece kişi ya da olaylar için değil, çeşitli verilere ulaşmak için de kullanılabiliyor. Bunlara en önemli örneklerden birisi ise “Photos liked by” komutu ile başlayan beğenilen fotoğrafları görmek. Kullanıcıların sadece kendisi için değil, arkadaşları ve diğer kişiler için de benzer şekilde arama yaparak beğenilen fotoğrafları görmesi mümkün olduğu için tüm dünya genelinde Photos liked by me ya da benzer şekilde aramalar oldukça popüler durumda.

Photos liked by me araması neyi gösteriyor?

Eğer arama bölümüne photos liked by me yazarsanız, profiliniz üzerinden beğendiğiniz fotoğrafların bir listesi ekranda yer alacaktır. Böylece hesabınızı kullandığınız süre boyunca beğenilerinizi kontrol etmek ve ya beğendiğiniz eski bir fotoğrafa ulaşmak istediğinizde photos liked by me sorgusu işlerinizi çok daha kolay hale getirecektir.

HTTP’den HTTPS’ye nasıl geçilir? HTTPS sorununuzu kökten çözecek sistem!

Peki, asıl hedef?

Fakat burada biraz dürüst olmakta fayda var. Zira Facebook kullanıyorsanız, muhtemelen arkadaşlarınızın, en sevdiğiniz kişilerin ya da sevgilinizin kimleri beğendiğini, neler yaptığını kontrol ediyorsunuz. Yazdığı sözler, paylaştığı fotoğraflar derken özellikle çiftler için en kritik olan nokta kimleri ve neleri beğendiği. Facebook için geliştirilen bu arama algoritması ile birlikte sevgilinizin veya başka birinin beğendiği tüm fotoğrafları görmenin aslında çok kolay bir yolu sunulmuş durumda. Bir Like koleksiyonu olarak düşünüldüğünde aslında ulaşılmak istenen tüm veriler, Facebook tarafından sunuluyor. Bugün, dün, bu ay veya geçen ay… Hangi fotoğrafların ne zaman beğenildiği tamamen kontrol altında.

Kendi profilimden yapmış olduğum örnek bir sorgu şöyle;

Facebook photos liked by me arama sorgusu

Photos liked by me ve benzer sorgulamalar nasıl yapılır?

Photos liked by me tarzında sorgulama yapmak adına me kısmındaki kelimeyi değiştirmeniz yeterli. Zaten Facebook’ta bu sorgulamayı yaptıktan sonra by sonrasında harfleri yazdıkça arkadaş listenizden Facebook tarafından öneriler sunuluyor. Böylece öneriler arasından yapacağınız seçim ile birlikte kolayca beğenilen fotoğrafları görebilirsiniz.

Photos liked by me için tarihe yönelik sorgulama nasıl yapılır?

Bunun yanı sıra sorgulamanızı belirli tarihlere göre sorgulamak istiyorsanız aşağıda yer aldığı gibi belirli zaman aralıklarını kullanabilirsiniz.

  • “this week”
  • “last week”
  • “this month”
  • “last month”
  • “this year”
  • “last year”

Bu kelimelerin örnek kullanımı ise şöyle;

“Photos liked by x from this week”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.