En İyi WordPress Önbelleğe Alma Eklentileri 2020

En İyi WordPress Önbelleğe Alma Eklentileri

En İyi WordPress Önbelleğe Alma Eklentileri 2020

WordPress site hızlandırma konusunda en etkili yöntemlerden birisi de En İyi WordPress Önbelleğe Alma Eklentileri arasından birisini seçmek.

WordPress Önbelleğe Alma Tam Olarak Nedir?

Kısacası, sitenizde ziyaret edilen her web sayfası, sunucuya bir işlem yapıp, o sunucu tarafından işlenir (veritabanı sorguları dahil), ardından sunucudan kullanıcının tarayıcısına gönderilir. Sonuç, web sitenizdir ve tüm dosya ve öğelerin göründüğü gibi görünmesini sağlar.  Önbellek eklentisi ise tüm bu alışverişi hızlandırır ve bazı dosyaları diske veya RAM’e kaydedir. Bu nedenle, geçmişte sunmuş olduğu aynı içeriği hatırlayabilir ve çoğaltabilir. Sonuç olarak, web sayfalarınız doğrudan önbellekten çok daha hızlı yüklenir .

WordPress Önbellek Eklentisine Ne Zaman İhtiyacınız Var?

Hız hakkında biraz konuştuk, ancak her zaman bir WordPress önbelleğe alma eklentisine ihtiyacınız var mı? Ve önbelleğe almanın diğer yararları nelerdir?

WordPress Önbellek Eklentilerinin Dezavantajları Neler?

Bazen bir önbellek eklentisine hiç ihtiyacınız olmayabilir.  Ya da yanlış bir şekilde yapacağınız ayarlamalar sonrsaında farkında olmadan sitenizin istediğiniz şekidle sunulmsaını önleyebilirsiniz.

WordPress Önbellek Eklentilerinin Avantajları Neler?

Önbellek eklentilerinin dezavantajları konusnda çok fazla önmeli bir detay olmasa da avantajları oldukça fazladır;

 • Web sitenizi kullanıcılar için hızlandırırsınız, sayfalarınız çok daha hızlı açılır.
 • Genel kullanıcı deneyiminizi geliştirirsiniz.
 • Sunucunuz daha az kaynak kullanmaya başlar.
 • Arama motoru optimizasyonunda bir artış görebilirsiniz.
 • Daha düşük TTFB değerleri görülür

En İyi WordPress Önbelleğe Alma Eklentileri 2020

Hız testlerinde etken çok fazladır. En hızlı yerine en iyi tanımını kullanmamın nedeni bu. Bir kullanıcı için en iyisi, başka bir kullanıcı için iyi olmayabilir. Bahsedilmeyecek, etkinleştirilebilecek veya devre dışı bırakılabilecek yüzlerce farklı ayar vardır. Bu nedenle, WordPress önbellek eklentilerini daima kendiniz test etmeli, en iyi sonucu bulduğunuzu kullanmalısınız.

 • WP Rocket (Premium)
 • WP Super Cache (Ücretsiz)
 • WP Fastest Cache (Ücretsiz + premium)
 • Hyper Cache (Ücretsiz)
 • Cache Enabler (Ücretsiz)
 • Comet Cache (Ücretsiz + premium)
 • W3 Total Cache (Ücretsiz)

Deneyimlerimize göre, en az iki veya üç WordPress önbellek eklentisi denemeli ve deneyimlerinize dayanarak bir karar vermelisiniz.  Her eklentiyi uyguladıktan sonra Pingdom veya GTMetrix gibi bir web sitesi hız testi aracıyla hız testi yapmanızı öneririz .

Önemli: Hız testlerinizi önbellekten sunduğundan emin olmak için defalarca çalıştırmayı unutmayın. WordPress sitenizdeki önbelleği temizlediğinizde, yeniden oluşturulması gerekir.

Wp Rocket

1. WP Rocket

WP Rocket ücretli WordPress önbellek eklentisidir. Teknik olarak sadece bir kerelik ücret ödemeniz gerekir, ancak ödemeleri her yıl devam ettirirseniz destek ve güncellemeler de dahil edilir. Bununla birlikte, bir web sitesi için önbellekleme 39 Dolar olarak fiyatlandırılmıştır. 3 web sitesi 99 Dolar ve sınırsız web sitesi için 199 Dolarlık planı almanız gerekir.  WP Rocket eklentisini bu kadar sevmemizin nedenlerinden biri de basit kullanıcı arayüzü ve hızlı kurulumu. Sitenizi hızlı bir şekilde hızlandırmak için gereken güce sahiptir.

WP Rocketinin, çoğu zaman önbelleğe alma hızına ihtiyaç duyan sitelerin türleri olduğunu görerek, e-Ticaret web siteleriyle sorunsuz bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmış olması da güzel. Genel olarak, diğer birçok rakip ücretsiz önbellek eklentileri varken neden paralı bir seçeneği seçmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Sebep, WP Rocket’in çok daha fazla özelliği suması ve kullanımı daha kolay olmasıdır. Eklenti, tüm kullanıcılar için son derece basit bir kuruluma sahiptir.

WP Rocket Özellilkeri Nelerdir?

 • WordPress veritabanınızı temizlemek ve kullanılan kaynak sayısını kaldırmak için veritabanı optimizasyonu bulunur.
 • Medyalarınızı WP Rocket ile geç yükleyebilirsiniz
 • CloudFlare uyumluluğu sitenizi daha da hızlandırabilirsiniz.
 • Eklenti ile çoklu alan uyumluluğu sağlanır.
 • Önbelleği önceden yükleyebilirsiniz.
 • Hem küçültme hem de birleştirme yapabilirsiniz
 • Benzersiz bir özellik olarak Google Yazı Tiplerinin optimizasyonunu yapabilirsiniz.
 • Nesne önbelleğe alma desteği elde edebilirsiniz.
Cache Enabler eklentisi

2. Cache Enabler

Cache Enabler KeyCDN tarafından sunulan ücretsiz ve açık kaynaklı bir önbellek eklentisidir. Disk önbelleğe alma motoru oldukça hızlı ve güvenilirdir. WordPress multisite desteği ise web sitelerinin ağları için de destek sağlar. Bu fiyat etiketi olmadan birinci sınıf önbellekleme eklentisidir. WP Rocket’ten alacağınız özelliklerin tamamını tam olarak alamazsınız, ancak ücretsiz olması büyük bir avantajdır. Üstelik genel olarak, Optimus, ShortPixel veya EWWW eklentisiyle birleştirilen Cache Enabler eklentisi, WebP biçiminden yararlanmanıza da izin verir. Web sitelerinin çoğunun, özellikle bloglar ve e-ticaret mağazaları olmak üzere birçok resmi olduğundan, bu harika bir kombinasyon olacaktır. Son olarak, Önbellek Etkinleştirici ayarları çok kısa ve kolaydır

Cache Enabler Özellilkeri Nelerdir?

 • Kullanıcı arayüzü basit ve açıktır. Yapılandırmak için en kolay önbellek eklentilerinden birisi olarak kabul edilir.
 • Önbelleğin ne kadar yer kapladığını anlamak için kontrol panelinde gerçek önbellek boyutu bilgisi görüntülenir. Önbelleği temizlemek için otomatik ve manuel seçeneklerle etkili ve hızlı bir önbellekleme seçeneği sunar.
 • Küçük resimler, hem satır içi JavaScript hem de HTML için kullanılabilir.
 • Önbellek Etkinleştirici , sayfa başına CSS enjekte etmek gibi ekstra özellikler eklemek için Autoptimize adlı bir eklentiyle birleştirilebilir.
Comet Cache eklentisi

3. Comet Cache

Comet eklentisi ücretsiz ve ücretli sürümleri ile saygın ve popüler bir çözümdür. Ücretli sürüm 39 dolardan başlıyor ve 139 dolara kadar çıkıyor. Bu bir kerelik ücrettir, ancak genişletilmiş müşteri desteği istiyorsanız ek ücretler ödeyebilirsiniz. Comet Cache, önceki önbellek eklentileriyle benzer özelliklere sahiptir, ancak öne çıktığı alanlardan biri de dokumantasyondur.Comet Cache kurulumu oldukça kolaydır. T

Comet Cache Özellikleri Nelerdir?

 • Comet Cache, sitenizi birkaç dakika içinde önbelleğe almanız için hızlı bir yapılandırma ve makul bir arka uç sunar.
 • Önbelleğe alma, yazılar, sayfalar, kategoriler veya etiketler üzerinde yapılabilir.
 • Ücretli sürüm otomatik ve akıllı önbellek temizliği sunar.
 • RSS yayınları önbelleğe alınabilir.
 • Birincil özelliklerin çoğu ücretsiz olarak verilmektedir, bu nedenle mutlaka ücretli sürüme yükseltmeniz gerekmez.
 • Birinci sınıf sürüm WP Rocket’ten alacağınız sürümle hemen hemen aynı olduğundan, hangisini en çok sevdiğinizi görmek için her ikisini de denemenizi öneririz.

4. W3 Total Cache

WordPress eklenti kütüphanesindeki en popüler eklentilerden biri olan W3 Total Cache, yaygın bir WordPress önbellek eklentisidir. Ücretsiz bir çözüm için sevmemize rağmen, mükemmel olmaktan uzak. Ana dezavantajı, arka uç ayarlarının genellikle oldukça bol ve anlaşılması zor olmasıdır. Geliştiriciler, sizin için doğru ayarları yapmak için iyi bir iş çıkarsa da, yeni başlayanlar bu eklentiyi biraz kafa karıştırıcı bulacaktır.

Bununla birlikte, W3 Total Cache, milyonlarca kurulum içeren ücretsiz, açık kaynaklı bir WordPress önbellek eklentisidir. Bir CDN ile entegrasyon avantajına sahiptir ve mobil masaüstü siteler ile normal masaüstü siteleri için de iyi şekilde çalışır. Eklenti ayrıca, SSL sertifikalarına sahip web siteleri için yararlı bir arkadaştır ve bu durum eklentiyi özellikle e-ticaret mağazaları için ideal bir hız çözümü yapar.W3 Total Cache açık kaynaklı bir eklenti olduğundan, para ödemeniz gerekmez. Tüm özellikler, temel eklenti ile birlikte gelir. WordPress ile trafiğimizi% 1,187 büyüttük.

4. W3 Total Cache Özellikleri Neler?

 • W3 Total Cache tamamen ücretsizdir ve sitenizi hızlı ve yüksek düzeyde optimize etmek için ihtiyaç duyacağınız önbellekleme eklentilerinin çoğunu sağlar.
 • Popülerlik genellikle kalitenin bir göstergesidir. W3 Total Cache, binlerce yoruma ve milyonlarca kurulumuna sahip..
 • Tüm mobil ortamlarda önbellekleme sağlanır. Bu şekilde, bir kullanıcı mobil web cihazından web sitenize girdiğinde, masaüstünde olduğu gibi önbelleğe almanın aynı avantajlarını almaya devam eder.
 • Çevrimiçi mağazanızı daha hızlı hale getirmeye çalıştığınızda SSL desteği sağlanır.
 • CDN, medya kütüphanesinde çalışır, böylece resimlerinizin ne kadar iyi optimize edildiğini görebilirsiniz.
 • Minyatürleştirme ve sıkıştırma, veritabanınızın önbelleğe alınması, diskinizdeki nesneler ve yayınlar ile birlikte sağlanır.
 • Nesne önbelleğe alma desteği.
WP Super Cache eklentisi.

5. WP Super Cache

WP Super Cache, milyonlarca kuruluma sahip açık kaynaklı önbellek eklentilerine bir başka örnek. Önbellek eklentisini ararken çoğu zaman listenin üstünde WP Super Cache ve W3 Total Cache göreceksiniz.

Statik HTML dosyaları oluşturarak ve bu dosyaları ağır WordPress PHP betikleri yerine sunar ve verimli çalışır . WP Super Cache ile çalışmanın bir avantajı, üç önbellekleme modu sunmasıdır. Bunlardan bir tanesi Basit Mod olarak adlandırılır, ortalama WordPress kullanıcısının en az riskli olduğu için tercih edeceği şeydir. Ancak, modlardan birine Uzman Modu adı verilir; burada dosyalarınızı .htaccess dosyasındaki bazı değişikliklerle süper önbelleğe alabilirsiniz . Önbellekleme işlemi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen gelişmiş geliştiriciler için harika bir yol.

Önerildiği gibi, çoğu kullanıcı Basit önbellekleme moduna geçecektir. Bu yapılandırmada, WP Super Cache eklentisinin ayarlanması kolaydır; sayfaların sıkıştırılmasına, basit önbelleklemeye, önbelleklerin yeniden yapılandırmasına ve CDN desteğine izin verir. Sadece bu değil, aynı zamanda bilinen kullanıcıları belirleyebilir ve gerektiğinde sayfaları önbelleğe almayabilirsiniz. Eklentinin en iyi bölümlerinden biri çöp toplamadır. Kısacası, önbellek dizininiz aslında zamanla doluyor ve sitenizin daha yavaş çalışmasına neden olabilir. Bu nedenle, WP Süper Önbellek düzenli olarak otomatik bir çöp toplama işlemi gerçekleştirir, eski dosyaları temizler ve sitenizi optimize eder.

WP Super Cache Özellikleri Neler?

 • WP Super Cache, boyutuna bakılmaksızın tüm web siteleriniz için mükemmel önbellekleme hizmetleri sağlar.
 • Automattic tarafından geliştirildiç ,
 • Arka uç arayüzü, önceden doldurmanız gereken ayarların çoğuna sahiptir. Yeni başlayanlar için bile anlamak ve etkinleştirmek oldukça kolay.
 • Eklenti, eski dosyaları önbellekten temizler. Önbellek işleminizin sitenizi işlem sırasında yavaşlatmaması için cache temizliği yapar.
 • WP Super Cache, dosyalarınızın daha iyi dağıtılması için benzersiz bir CDN kurulumuyla entegre edilmiştir.
 • Basit ve süper önbellek seçeneklerinden seçim yapabileceğiniz üç önbellek modunuz var. Böylece durumunuza göre seçim yapabilirsiniz.
WP Fastest Cache eklentisi

6. WP Fastest Cache

Gördüğünüz gibi, bu WordPress önbellek eklentilerinin çoğunun çok benzer isimleri var. WP Fastest Cache diğerlerinden çok farklı değil. Ancak onu tüm web siteleri için saygın bir önbellek eklentisi yapan benzersiz özelliklere sahip.Premium özellik için bir kerelik ücret gerektiren uygulama böylece ücretsiz sürümde sunulmayan çok çeşitli araçlar sunar. Bununla birlikte, çoğu site sahibi ücretsiz eklentinin sunduklarından memnun kalacaklardır.

Tarayıcı önbelleğe alma ve GZIP araçları da ücretsiz sürümde sunulmaktadır. Genel olarak, WP Fastest Cache’in web sitenizi hızlandırdığı ve herhangi bir önbellek eklentisi olmayan bir siteye kıyasla performansını geliştirdiği net olarak söylenebilir. Ayarlar sayfası hemen hemen sadece onay kutusu listesidir. Ayarların her birinin ne yaptığını açıklamak için bilgi kutuları da bulunduğu için neyi neden yaptığını bilebilirsiniz.

WP Fastest Cache Özellilkeri Neler?

 • Ücretsiz sürüm çoğu site için kullanışlıdır ve genellikle sitelerin rakiplerinin çoğundan daha hızlı hizmet vermesini sağlar.
 • Ayarlar sayfasını anlamak kolaydır, çünkü her ayar hakkında bilgi içeren onay kutuları vardır.
 • CSS ve JavaScript’i birleştirebilir ve küçültebilirsiniz.
 • CDN entegrasyonları fazla yapılandırma olmadan yapılabilir.
 • Görüntü optimizasyonu önbelleklemeden ayrı olarak ele alınır. Böylece, en büyük kaynak alanlarından olan görsellerinizle ne kadar alan kazandığınızı görebilirsiniz.
 • Mobil temanız için özel olarak bir önbellek oluşturma özelliği vardır. Ayrıca, masaüstü kullanıcıları için önbelleğe alınmış bir sürüm sunmama seçeneği de bulabilirsiniz.

7. Hyper Cache

Hyper Cache eklentisi

Hyper Cache  listemizdeki son önbellek eklentisi. Hyper Cache eklentisi yalnızca PHP’de çalışır, bu yüzden karmaşık bir yapılandırma gerekmez ve eklentiyi herhangi bir WordPress blogunda kolayca çalıştırabilirsiniz. Aynı zamanda mobil ortamların da farkındadır. Bbu nedenle bir kullanıcı sitenize bir telefondan veya tabletten bakarken önbellekleme gerçekleşir. Hyper Cache eklentisi açık kaynak kodlu bir projedir, bu nedenle gelecekteki masraflar için para ödemenize veya endişelenmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, geliştiriciyi bir bağışla destekleyebilirsiniz. Sıkıştırma , bant genişliğinizi optimize etmek ve genel sayfa hızınızı artırmak için harika bir iş çıkarır. Buna ek olarak, eklenti bbPress ile çalışmak için de iyidir. Bir forum çalıştırmayı planlıyorsanız, tüm forum sayfalarını önbelleğe almak için harika bir çözüm.

Hyper Cache Özellikleri Neler?

 • Eklenti tamamen ücretsizdir.
 • Mobil bilinçli bir önbellek eklentisidir, bu nedenle önbellek daha küçük cihazlarda da gerçekleşir.
 • Daha büyük bir sunucu ağına girmek ve sitenizi daha da hızlandırmak için CDN desteği sağlanmıştır.
 • Hyper Cache eklentisi, blogunuza yorum yapan kullanıcılara önbelleğe alınmış sayfaları  sunar. Bu, pek çok yorum içeren bloglara yarar sağlar. Dolayısıyla, blogunuzda önemli miktarda yorumunuz varsa, sitenizin hızla yayınlanacağından emin olabilirsiniz.

Özetle En İyi WordPress Önbelleğe Alma Eklentileri 2020

Önbelleklemenin arkasındaki işlevler genellikle ortalama WordPress kullanıcısı için çok karmaşıktır. Bu nedenle, bir önbellek eklentisinin ayarlarına girdiğinizde bunun bir faydası olup olmadığını anlamak için hiçbir fikriniz olmayabilir. Bu konuda araştırma yapmanız ya da öneriler arasında basit ve daha otomatik bir şekilde çalışan eklentileri deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.