En Hızlı WordPress Temaları 2020

En Hızlı Wordpress Temaları 2020

En Hızlı Wordpress Temaları 2020

WordPress site hızlandırma çalışmaları sırasında araştırdığım tema hızları ve deneyimleri konusunda En Hızlı WordPress Temaları 2020 yılı itibari ile önerilerimi sunacağım.

WordPress sitelerinin daha hızlı açılması ve iyi bir kullanıcı deneyimi için en hızlı WordPress temaları listesine göz atabilirsiniz.

En Hızlı WordPress Temaları Hangileri?

GeneratePress

GeneratePress; hız, SEO ve kullanılabilirlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuş bir tema. Hızlı, hafif (1 MB’tan küçük ), mobil duyarlı olması sayesinde projelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tom Usborne adında Kanadalı bir geliştirici tarafından yapılmıştır. Aktif olarak güncellenir ve desteklenir. Ücretsiz ve premium bir sürümü mevcut. WordPress deposuna bakarsanız, ücretsiz sürüm şu anda 200.000’in üzerinde etkin yükleme, 2+ milyon indirme ve etkileyici olduğunu görebilirsiniz. 5 üzerinden 5 puan aldı (850’den fazla kişi 5 yıldız verdi).

GeneratePress ile ilgili en güzel şeylerden biri, tüm seçenekler için yerel WordPress Özelleştirici’yi kullanmasıdır. Yani yayınla düğmesine basmadan önce yaptığınız her değişikliği anında görebilirsiniz. Bu aynı zamanda yeni bir tema kontrol paneli öğrenmenizi de gerektirmez.

GeneratePress Ne Kadar Hızlı?

Peki, tema ne kadar hızlı? Yeni bir GeneratePress kurulumu sonrasında Pingdom’da yapılan testlerin ortalamaları temanın toplam yükleme süresinin 305 ms olduğunu gösteriyor. Toplam sayfa boyutu ise yalnızca 16.8 KB. Temanın ham performans açısından neler yapabileceğini görmek için bir temel test yapmak her zaman iyidir.

OceanWP

OceanWP teması bir diğer hafif temalardan birisi. Blog, portföy, işletme web sitesi veya WooCommerce mağazası gibi güzel ve profesyonel bir tasarıma sahip hemen her tür web sitesini bu tema üzerinden oluşturabilirsiniz. Nicolas Lecocq tarafından tasarlanan tema aktif olarak güncellenerek desteklenmekte. GeneratePress’te olduğu gibi, ücretsiz ve premium bir sürümü mevcut. WordPress deposunda, ücretsiz sürüm şu anda 400.000’den fazla aktif kurulum ve 5 yıldızlı bir derecelendirmeye sahip. (2.600’den fazla kişi 5 yıldız vermiş).

OceanWP Ne Kadar Hızlı?

Sizce ne kadar hızlı? Yeni bir OceanWP kurulumu sonrasında Pingdom’da yapılan hız testlerinde toplam yükleme süresi 389 ms ve toplam sayfa boyutu ise 230.8 KB olarak görülüyor. OceanWP demo temaları ile yapılan testlerde ise sayfa yükleme süresi hala 600 msn altında. 

Astra

Astra; blog, kişisel portföy, iş siteleri ve WooCommerce mağaza vitrinlerine uygun, hızlı, tamamen özelleştirilebilir bir temadır. Çok hafiftir (50 KB’den az) ve benzersiz bir hız sunar. Özel bir ekibi tarafından inşa edilen tema aktif olarak güncellenir ve iyi bir şekilde desteklenir. Ekip popüler All In

One Schema Rich Snippets eklentisinin de yaratıcılarıdır. GeneratePress ve OceanWP’de olduğu gibi, hem ücretsiz hem de premium sürüm mevcut. WordPress deposuna bakarsanız, ücretsiz sürüm şu anda 400.000’in üzerinde etkin yükleme, 1,6 milyondan fazla indirme ve 5 yıldızlı derecelendirmede 5 üzerinden 5 almış durumda (2,500’den fazla kişi 5 yıldız vermiş)

Astra Ne Kadar Hızlı?

Astra teması için yükleme süresi 243 ms ve toplam sayfa büyüklüğü sadece 26.6 KB. Demolardan biriyle yapılan testlerde ise sürenin 700 ms’nin altında saatli olduğunu görebilirsiniz.

En Hızlı WordPress Temaları 2020 rehberindeki temalara ek olarak önerim Schema Lite. Demo için kişisel sayfama göz atabilirsiniz.

Sayfa Oluşturucular Hakkında Uyarı

Muhtemelen fark ettiğiniz gibi, OceanWP ve Astra bir sayfa oluşturucu eklentisini kullanmanızı gerektiriyor. Standart blog sayfası yeterli gelmediği durumlarda bu zorunlu. Bu eklentileri kullanırken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey:

  • Bazı sayfa üreticileri, sitenizdeki yükleme süresini artırabilir. Bunun nedeni, işlerin kod yazmaya gerek bırakmadan ek CSS ve JS yüklemeleri üzerinden yürümesi Sayfa oluşturucu yüklemeden önce ve sonra WordPress sitenizi her zaman hız test etmenizi öneririm.
  • Elementor ve Beaver Builder gibi sayfa üreticileri performans göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Bunları tercih edebilirsiniz.
  • Bununla birlikte, bir sayfa oluşturucusuna ihtiyacınız yoksa kesinlikle yüklemeyin. Yeni Gutenberg editörünün gelecek birkaç yıl boyunca site tasarımında nasıl bir rol oynayacağını görmek de ilginç olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.