Düke İsimli Bir Köpek Film İncelemesi

duke isimli bir kopek film incelemesi

duke isimli bir kopek film incelemesi

İzlediğimde oldukça etkilendiğim film Düke İsimli Bir Köpek Film İncelemesi ile sizlerle.

Köpekler ve diğer evcil hayvanlar, çoğu insanın hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Bir hayvandan ziyade küçük bir yavru edasıyla yaklaşılan bu can dostları, insanların hayatlarında unutulmaz anlar yaratır. Koşulsuz sevgi sunan ve her şartta sahibinin yanında olmayı tercih eden bu hayvanlar, zaman zaman sinemaya da konu oluyor.

Düke İsimli Bir Köpek Film İncelemesi

Düke İsimli Bir Köpek de işte bu doğrultuda beyaz perdeye aktarılmış bir film. Gerçek hayatta  yaşanmış gerçek bir hikayenin uyarlaması olan Düke İsimli Bir Köpek’in hikayesi, bol bol hüzün sunuyor. Bir köpek ile sahibinin yıllar boyu süren arkadaşlığını konu edinen filmde, özellikle son sahneler duygu yüklü geçiyor.

Düke İsimli Bir Köpek filminin özellikle hayvanları sevenler için mutlaka izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Hayvanlarla insanların güçlü dostluk ilişkilerine dair olan bu filmde, eminim ki sizler de bir şeyler bulacaksınız.

Dan Brown Cehennem Kitap İncelemesi

Köpeklerle hayatı paylaşmak…

Köpeklerle bir hayatı paylaşmak, insanlar için aslında bir uç nokta. Kimi insanlar evlerine dahi sokmazken, kimi insanlar beraber uyumakta sakınca görmüyor. İşte böyle bir noktada radikal şeyler söylemek aslında zor. Bu nedenle de herkesin izleyerek kendi yaşam tarzına göre yorumlayabileceği bir eser olarak Düke İsimli Bir Köpek filmi karşımıza çıkıyor.

Düke İsimli Bir Köpek’e dair…

Terry, eşi ve bir kızı ile beraber yaşayan biridir. Fakat savaşta yaralanmış ve bu nedenle de bir takım sorunları vardır. Terry’nin eşi bir gün okulda Düke ile karşılaşır ve Düke’nin onun  peşinde takılması nedeniyle yolculuk eve kadar sürer. Terry ile Düke, bu andan itibaren beraber yaşayacak ve iyi bir ikili olacaktır. Yaşadığı sorunlar nedeniyle ailesinden ayrılan Terry, 10 yıl boyunca Düke ile bir karavan içerisinde yaşar, ta ki o hasta olana kadar. İşte bu noktada filmin hüznü ağır basıyor. Terry, Düke’ü bir veterinere bırakır ve öleceğini düşünerek ondan ayrılır. Fakat sanılan hiç de öyle olmayacaktır…

Böyle bir hikaye ile kendini izletmeyi başaran Düke İsimli Bir Köpek , bizim için oldukça eğlenceli ve hüzünlüydü. Yer yer eğlendiğimiz, zaman zaman da hüzünlendiğimiz Düke İsimli Bir Köpek izlenmeye değer…

Keyifli seyirler..

Düke İsimli Bir Köpek Film Künyesi 

Filmin adı: Düke İsimli Bir Köpek

Filmin orijinal adı: A Dog Named Duke

Filmin süresi: 85  dakika

Filmin türü: Dram

Filmin yönetmeni: Mark Jean

Yapım: 2012 – ABD

Bu Nasıl Aile Film İncelemesi (We’re the Millers!)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.