Apple TV+ Türkiye’de Kullanılacak Mı?

apple tv turkiyede kullanilacak mi

apple tv turkiyede kullanilacak mi

Yeni tanıtım ile birlikte Apple TV+ servisini resmen başlatan ve Netflix’in karşısında en güçlü rakiplerden biri Apple, 100’ü aşkın ülkede kullanılacak. Peki, Apple TV+ Türkiye’de kullanılacak mı?

Apple TV+ Türkiye’de Kullanılacak Mı?

Teknolojinin lider markalarından birisi olan Apple, Eylül ayı itibari ile beklenen lansmanını yaptı. Tüm dünyanın yakından takip ederek canlı bir şekilde yayınladığı etkinlikte, yeniliklerden birisi de Apple TV+ oldu. Apple TV+ servisi ile dijital içerik platformu alanında yer almayı hedefleyen Apple, beklentileri de yükseltti. Apple tarafından yapılan Türkçe tanıtımlar olsa da Türkiye’nin de planda olmadığı görüldü.

Apple TV+ Hangi Ülkelerde Olacak?

Apple TV+ için yapılan tanıtımlara göre yayın yapılacak ülkeler şöyle;

apple tv

apple tv 2

apple tv

Apple TV+ Ne Zaman Kullanılacak?

Tanıtım toplantısında yapılan açıklamalara göre Apple TV+  1 Kasım tarihi itibari ile eş zamanlı olarak desteklenen tüm ülkelerde kullanılabilir olacak. Ücretsiz bir servis olduğu için kullanmak isteyenlerin abonelik satın alması gerekecek.

Apple TV+ Abonelik Paketleri Kaç Para?

Apple TV+ için yapılan açıklamalarda aylık ücret 4.99 Dolar.

Ücretsiz Apple TV+ Aboneliği Nasıl Alınır?

Ücret ödemeden servisten yararlanmak isteyenlere yönelik Apple tarafından özel bir kampanya yapılmış durumda. Bu bakımdan Mac, iPhone ya da iPad alan kullanıcılar için hediye olarak Apple TV+ aboneliği verilecek. Ödülün geçerlilik süresi ise 1 yıl olacak. Bu sayede ücretsiz Apple TV+ aboneliğini 1 yıl boyunca kullanabilecek. Tüm dünya genelinde Apple ürün satışları göz önünde bulundurulduğunda, platformun kısa süre içerisinde yüksek kullanıcı sayısına ulaşması bekleniyor.

Apple TV+ Uygulamaları Hangi Platformlarda Desteklenecek?

Netflix’te yaşanan uyum problemi ve özellikle akıllı televizyonlarda yaşanan sorunlar dikkat çekerken, Apple bu alanda bir adım önde görünüyor. Zira servis için MacOS ile uyumlu uygulamaları da kullanıma sunuyor. Akıllı TV alanında da sorunsuz bir hizmet hedefleyen Apple, mevcut altyapısı ile bu konuda bir adım önde olmayı istir.

Apple TV+ Servisinde Hangi Yapımlar Olacak?

Orijinal Apple TV+ dizileri ve Apple TV+ filmleri kuşkusuz bu alanda belirleyici olacak. Etkinlikte bu konuda da tanıtımlar yapıldı.

Eski Dizüstü ve Notebooklar için 17 En İyi Hafif Linux İşletim Sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.