Apple TV Film İndirme İşlemleri – İPhone, iPad ve Mac’te!

Apple TV film indirme

Apple TV film indirme

Apple TV abonesi olan kişiler için Apple TV film indirme rehberi sizlerle.

Apple TV  pek çok orijinal gösteriler, filmler ve belgeseller ile birlikte geliyor. Aboneliğiniz varsa iPhone, iPad veya Mac’iniz üzerinden içerikleri izleyebilir ya da içerikleri indirebilirsiniz.

Apple TV Ücretsiz Film Var Mı?

Apple TV ücretli bir servis olduğu gibi içeriklerin indirilmesi, yüklenmesi ya da izlenmesi adına abonelik alınması gerekmektedir. Ücretsiz bir şekilde izlenme yapılması mümkün değildir. Apple TV uygulaması ücretli mi şeklindeki soru Türkiye için henüz yeni keşfedilen alanlardan birisi ve bu nedenle oldukça farklı, temel konular konuşuluyor. 

Apple TV Filmleri iPhone veya iPad’de Nasıl İndirilir? 

Programları Apple TV+’dan izlemek ve indirmek için bir aboneliğe ihtiyacınız var. Aylık ücreti 4,99 ABD Doları ancak yakın zamanda bir Apple cihazı satın aldıysanız, bir yıllık Apple TV + aboneliğini ücretsiz alabilirsiniz.

İlgili İçerik: Ücretsiz Apple TV + Üyeliği Nasıl Alınır?

Abone olduktan sonra, TV uygulamasının ana sayfasına gidin. Bir TV şovunu veya indirilecek bir filmi bulmak için, alt araç çubuğundan “Ara” sekmesine dokunun. Burada ayrıntılı bir sayfa açmak için bir başlık arayın ve üzerine dokunun.

Apple TV arama bölümü

Burada, bölüm listesine ilerleyebilir ve indirme işlemini başlatmak için “İndir” düğmesine dokunabilirsin.

Apple TV indirme bağlantısı

Bölüm başlığına dokunduğunuzda, oynatma düğmesinin hemen altında “İndir” düğmesi göreceksiniz.

Apple TV film indirme bağlantısı

İndirme arka planda başlayacaktır. Netflix ve Amazon Prime‘ın beğenilerine kıyasla, TV uygulamasındaki çevrimdışı özellikler çok sınırlıdır.

Apple TV Film İndirme Hatası

Mobil veri ile içerik indirilememektedir.

Unutulmaması gereken en önemli detay, WiFi bağlı olmadığı takdirde film indirme işlemlerini yapamazsınız. Ekranda görüldüğü gibi WiFi geçiş için uyarı hatası alabilirsiniz. Hücresel verileri kullanarak hiçbir şey indiremezsiniz, bu nedenle Wi-Fi’ye bağlı olmanız gerekir. Ayrıca, iOS ve iPadOS uygulamaları video kalitesini seçmenize izin vermiyor. Uygulama, cihazınız için en uygun dosyayı otomatik olarak seçiyor ve indiriyor.

Uygulamada İndirilenler bölümü de yok. Böylece, bölüm indirmelerini izlemek ve duraklatmak için “Kütüphane” bölümüne gidin ve “İndirilen” sekmesine dokunun. İlgili alandan indirdiklerini silebilir, halen inmeye devam eden içerikleri durdurabilir ya da indirme işlemlerini iptal edebilirsin.

Mac’te Apple TV Filmleri Nasıl İndirilir?

Mac’in daha büyük ekranında filmleri izlemeyi tercih ediyorsanız, bilgisayarınızda çevrimdışı görüntüleme için gösterileri indirebilirsiniz. Mac’inizde MacOS Catalina çalıştıran TV uygulamasını açın. Şimdi İzle bölümüne göz atarak veya üstteki araç çubuğunda bulunan arama aracını kullanarak indirmek istediğiniz programı, filmi bulun.

Apple TV’de Mac üzerinden arama yapmak.

Burada diziyi arayın ve ardından gösterinin sayfasını açmak için üzerine tıklayın. Sonrasında sezonlar arasından birisini seçmek için bir bölüme tıklayabilirsiniz. Açılacak yeni sayfada, indirmeye başlamak için “İndir” düğmesine tıklayın.

En üstteki araç çubuğundan “İndirilenler” düğmesine tıklayarak indirmeleri izleyebilirsiniz.

Apple TV indirilenler bölümü

Burada, indirme işlemini durdurmak için “Duraklat” düğmesine tıklayabilirsiniz. Tüm indirmeleri duraklatmak için pencerenin altındaki “İndirmeyi Duraklat” düğmesine tıklayın. İndirilenler menüsünden bir indirme işlemini silmek istiyorsanız, bölüm başlığına sağ tıklayıp “Sil” düğmesine tıklayabilirsiniz. Bir filmi veya TV programını Kütüphane sekmesinden de silebilirsiniz. Burada, kenar çubuğundan “İndirilen” düğmesine tıklayın ve bir başlığa tıklayın. Ayrıntılar sayfasından silinecek bölümü bulun ve sonra “Menü” düğmesine tıklayın. Menüden, bölümü silmek için “Kitaplıktan Sil” e tıklayınız. İOS ve iPadOS uygulamasının aksine, Mac’teki TV uygulaması indirme ayarlarını değiştirmenize izin verir.

Menü çubuğundan “TV” düğmesine tıklayın ve ardından “Tercihler” düğmesini seçin. Burada, “Oynatma” bölümünde, “İndirme Kalitesi” nin yanındaki açılır menüyü tıklayın. “HD’ye Kadar”, “SD’ye Kadar” ve “En Uyumlu Format” arasında geçiş yapabilirsiniz. Depolama alanında tasarruf etmek için “SD” seçeneği tercih edilebilir.

Apple TV film indirme kalite seçenekleri