Apple Müzik internetsiz nasıl kullanılır? Apple Müzik çevrimdışı mod

Şarkı dinlerken internet kullanmamak için Apple Müzik internetsiz nasıl kullanılır rehberine göz atın. Apple Müzik şarkı indir seçeneği ile kotasız keyif!

Çevrimiçi müzik hizmeti olarak Apple tarafından kullanıma sunulan Apple Müzik geniş arşivi ve özel müzik seçenekleri ile dikkat çekiyor. Apple Müzik özellikle cep telefonundan müzikle şarkı dinlemek isteyen kişiler için alternatif olsa da özellikle kota sorunu yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle Apple Müzik ile çevrimdışı şarkı dinleme özelliğinden yararlanabilmeniz mümkün.

Apple Müzik internetsiz kullanma – Apple Müzik şarkı indirme

Kullanıcılar eğer iTunes kullanıyorsa ve iTunes üzerinden şarkı veya albüm satın almışsa bunları Apple Müzik üyeliğine gerek kalmadan bilgisayardan ya da diğer cihazlarına indirebilir, dinleyebilir. Fakat Apple Müzik kullanıyorsanız ve bu uygulama üzerinden çevrimdışı müzik indirme ve dinleme işlemleri yapmak istiyorsanız öncelikli olarak üyeliği sahip olmanız gerekiyor.

Apple Müzik üyelik ücretleri 2019

50 milyon şarkıya erişimi açan Apple, bu konuda standart bir kullanıcı için aylık 9.99 dolarlık bir ücretin karşılanmasını istiyor. Bu üyelik kısmını hallettikten sonra ise tek bir üyelik ile 10 adete kadar cihaza içerik indirmek mümkün. Aktif aboneliğin sürdüğü sürece bu konuda herhangi bir sınırlama yaşanmayacağı gibi özellikle tüm cihazlarda içeriklerinizin eşitlenmesi ve senkronizasyon yapılabilir.

Apple Müzik
Apple Müzik 2019 itibari ile abonelik ücretleri

Bu özellik için ise Apple tarafından kullanıma sunulan iCloud Music Library’yi kullanmanız gerekir. Bu özel uygulama üzerinden hangi şarkıların, albümlerin, videoların ya da çalma listelerinin cihazlarda olmasını istediğinizi belirterek kolay bir şekilde eşitlemeyi sağlayabilirsiniz. Şarkıları indirmek ve her seferinde online olarak dinlemek istemiyorsanız ise aşağıda yer alan Apple Müzik şarkı indirme adımlarını tamamlamanız gerekmektedir.

Apple Müzik şarkı indirme işlemleri

Apple Müzik sisteminde yer alan içeriklerinizi indirmek için her aygıtta aşağıya bakan ok simgesine tıklayın. Bu seçenek ile birlikte mevcut şarkılar bulut sisteminden cihazınıza indirilecek ve indirilenler bölümünde depolanmaya başlayacaktır. İndirdiğiniz bu içerikleri silmediğiniz sürece herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan istediğiniz zaman dinlemeye devam edebilirsiniz.

Spotify internetsiz nasıl kullanılır? Spotify çevrimdışı mod

Bu durum aynı zamanda zamandan tasarruf etmenizi sağlayacağı gibi kota kullanımınızı da ciddi ölçüde önleyecektir. Üstelik otomatik indirme özelliği gibi özelliklerden yararlanarak dinlediğiniz her şarkının cihazınıza indirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu tip özellikler kullanıcıların kota ve mobil veri tüketimini optimize etmek adına hazırlanmış, ücretsiz olarak uygulama ile birlikte kullanıma sunulmuştur. İçeriğinizi kütüphanenin indirilen müzikler bölümünde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.