Amazon Music HD nedir, nasıl abonelik alınır?

amazon music hd nedir nasil abonelik alinir

amazon music hd nedir nasil abonelik alinir

Amazon, Amazon Music HD akış platformunu tanıtarak resmen başlattı. Peki, Amazon Music HD  nedir, nasıl abonelik alınır?

Amazon, müzik dünyasına yeni bir servis ile giriş yaptı. Tanıtımı yapılan yeni servis Amazon Music HD  olarak adlandırılırken, kayıpsız bir ses kalitesi sunan uygulama, başlangıç itibari ile 50 milyon şarkılık bir arşiv sunuyor.

Amazon Music HD nedir?

Yüksek ses kalitesi sunan Amazon Music HD, 16 bit / 44.1kHz’de 850 kbps’ye kadar destek sağlıyor. Ultra HD koleksiyonunda ise 24 bit / 192kHz’de 3730 kbps’ye kadar parçalar yüksek kalitede dinlenebilir.

Amazon Music’in VP’si Steve Boom tanıtımda uygulamanın yeni hali ile ilgili detayları paylaştı. “Amazon Music HD’yi geliştirirken birçok sanatçı ile konuştuk” diyen Boom, “Rock’tan hip hop’a klasik müzikten popa kadar, yüksek ses kalitesinde müzik dinleyerek kişilerin sevdikleri müzik ve sanatçılara tekrar aşık olacağına inanıyoruz. Müşterilerimiz ve sektörümüz için yeni bir dinleme deneyimini başlattığımızda, yayın akışının rahatlığını orijinal kayıtların tüm duyguları, gücü, netliği ve nüansı ile birleştiriyoruz.” diyerek yeni servis ile ilgili bilgiler paylaştı.

Amazon Music HD Aboneliği Kaç Para?

  • Prime üyeler için sadece 12.99 $ / ay
  • Amazon müşterileri için 14.99 $ / ay ile
  • Amazon Music abonesi (Bireysel veya Aile Planı) olanlar ise ek bir 5 $ / ay karşılığında Amazon Music HD’ye geçebilir.

Yapılan tanıtım sonrasında pek çok sanatçı ve gruptan da Amazon Music HD ile ilgili destekler geldi. Üstelik ücretsiz Amazon Music HD  için 90 günlük bir deneme sürümü de kullanıcılara sunuluyor. Burada Amazon Music HD ilgili daha fazla bilgi için ve ücretsiz 90 günlük deneme kaydolmak için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.
90 günlük Ücretsiz Amazon Music HD deneme sürümü için tıklayınız.Amazon Music HD Tanıtım Videosu

Hangi Amazon cihazları Amazon Music HD’yi destekliyor?

Alexa özellikli Echo cihazları (2. nesil ve üstü), Fire TV’ler ve Fire Tablet’lerin tümü HD kalitesinde sesi destekliyor.

Hangi iOS cihazları Amazon Music HD’yi destekliyor?

2014’ten bu yana piyasaya sürülen çoğu iPhone ve iPad (iOS 11 veya daha yeni sürümlerde çalışan cihazlar), herhangi bir ek ekipman kullanmadan HD / Ultra HD’yi (24 bit, 48kHz’e kadar) destekleyebilir. Şarkıları daha yüksek 96 veya 192 kHz seviyelerinde dinlemek için, iPhone kullanıcıları harici DAC bağlayabilir. Apple AirPlay, HD kalitesinde oynatmayı destekler.

Hangi Android cihazlar Amazon Music HD’yi destekliyor?

2014’ten beri piyasaya sürülen çoğu Android cihazı HD / Ultra HD oynatmayı (48kHz’e kadar) destekler. Cihazınızın Android Lollipop veya daha üst versiyonu olması yeterli. Amazon Music HD Chromecast’te desteklenmemektedir.

Hangi Mac cihazları Amazon Music HD’yi destekliyor?

2013 veya sonraki herhangi bir Mac, HD / Ultra HD’yi destekler. Ancak, en yüksek kalitede dinlemek için varsayılan Mac ses ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Uygulamalar / Yardımcı Programlar klasörüne gidin
  • “Audio MIDI Setup.app” dosyasını açın.
  • Hoparlör veya kulaklık “Format” ayarını 24 bit (96 kHz veya 192 kHz) için en yüksek örnekleme hızına güncelleyin

Amazon Music HD’yi hangi Windows cihazları destekliyor?

HD / Ultra HD oynatma için PC desteği, dahili ses oynatıcısına ve cihaza göre değişen DAC’ye bağlıdır. Ürün özelliklerinizi kontrol edebilirsiniz.

Amazon Music HD’yi hangi ev ses cihazları destekler?

Amazon Music, alıcılar, amplifikatörler, hoparlörler ve diğer ses aygıtları dahil olmak üzere birçok ev ses cihazına entegre edilmiştir. Çoğunlukla, üretici uygulamasında Amazon Music’te oturum açarak doğrudan oynatma yapılabilir.

Alexa, Cortana, Siri, Google Asistan ve Bixby’nin dinlemesi nasıl önlenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.